Як оплатити працю лікаря, який за сумісництвом працює завідувачем амбулаторії

2960

Запитання

В медичному закладі працює лікар-педіатр на 1,0 ставки (основної) та на 0,5 сумісництва на завідувача амбулаторії. Чи має заклад оплатити відсоток за завідування (на 0,5 ставки завідувача амбулаторії)? (За редакцією автора)

Відповідь

Нові клінічні маршрути пацієнтів ►►► СКАЧАТИ

Роботу працівників за сумісництвом у державних і комунальних закладах охорони здоров’я регулюють норми Кодексу законів про працю України (КЗпП) та Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затвердженого наказом Мінпраці, Мін’юсту та Мінфіну від 28.06.1993 № 43 (Положення № 43). Зокрема, норми статті 102-1 КЗпП і пункту 5 Положення № 43 встановлюють, що оплата праці сумісників здійснюється за фактично виконану роботу.

Коли сумісникам із погодинною оплатою праці встановлюють нормовані завдання на основі технічно обгрунтованих норм, оплату провадять відповідно до кінцевого результату за фактично виконаний обсяг робіт.

Під час підрахунку середнього заробітку на основній роботі заробітну плату, одержану за роботу за сумісництвом, не враховують (за винятком окремих випадків).

Отже, якщо працівник, окрім основної роботи, працює за сумісництвом на тому самому підприємстві, його роботу слід оплачувати в установленому порядку.

Карпати-weekend для ТОПменеджерів медзакладів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Положення про преміювання працівників медичного закладу: як розробити

З'ясуйте, як урегулювати питання преміювання медичних працівників, які локальні документи затвердити та як їх оформити. Розробіть положення про преміювання медичних працівників за зразком
36959