Чи має право медзаклад-КНП надавати платні послуги з перевезення санітарним автомобілем

2597

Запитання

Ми КНП-медична установа. Чи маємо право надавати платні послуги санітарного автомобіля другій медичній установі? Якщо так, то як здійснити розрахунок калькуляції на автомобіль ? (За редакцією автора)

Відповідь

Калькулятор розрахунку вартості платної послуги

КНП може надавати будь-які послуги іншій медичній установі на підставі пункту 21 Переліку платних послуг, які надаються в державних і комунальних закладах охорони здоров’я та вищих медичних навчальних закладах, затвердженого постановою КМУ від 17.09.1996 № 1138 (далі — Перелік № 1138). Для цього потрібно заключити договір між двома закладами про надання таких послуг. Під пункт 21 Переліку № 1138 підпадають будь-які послуги, що наближені до основної діяльності закладу. Для цього мають бути розраховані та затверджені тарифи. Порядок затвердження тарифів на послуги для КНП, як і для будь-якого іншого закладу охорони здоров’я, регулює постанова КМУ «Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)» від 25.12.1996 №1548.

Рішення (розпорядження) про затвердження тарифів підлягає реєстрації в структурному підрозділі юстиції. Таким чином, заклад «перекладає» свою відповідальність. У будь-якому випадку, в процесі затвердження тарифів керівництво закладу разом із профільними структурними підрозділами держадміністрації або органу місцевого самоврядування працюють як одна команда і приходять до спільного рішення.

Аби зробити розрахунок калькуляції на автомобіль, потрібно багато вихідних даних. Зокрема, зарплата водія, норми витрат палива на автомобіль, затверджений відсоток накладних витрат тощо. Ви маєте розрахувати і затвердити тариф послуги автомобіля однієї години або одного кілометру — в залежності від того, як використовується автомобіль. В договорі пропишіть, що вартість послуги автомобіля визначається залежно від часу користування автомобілем, або відстані, яку він буде долати.

Зміни у ліцензуванні медичної практики у 2024 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою