Чи має право КНП працювати за старою ліцензією

772

Запитання

КНП «ЦПМСД» виділили з комунальної установи, що надає вторинну медичну допомогу. За три місяці КНП планує подати документи до МОЗ і отримати нову ліцензію. Чи має право КНП в цей час провадити господарську діяльність із медичної практики і «користуватися» ліцензією комунальної установи?

Відповідь

Ліцензування господарської діяльності з медичної практики регламентують Закон України «Про ліцензування видів господарської діяльності» від 02.03.2015 № 222-VIII (далі — Закон про ліцензування) та Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з медичної практики, затверджені постановою КМУ від 02.03.2016 № 285.

Пункт 4 статті 15 Закону про ліцензування передбачає, що правонаступник закладу охорони здоров’я (новостворене КНП), що утворився внаслідок злиття, приєднання чи перетвореннякомунальної установи, продовжує здійснювати господарську діяльність із медичної практики за старою ліцензією. Аби завершити організаційні заходи й отримати нову ліцензію на медичну практику, правонаступник має право провадити господарську діяльність з медичної практики за попередньою ліцензією у строк не більше трьох місяців. Після закінчення тримісячного строку він зобов’язаний отримати нову ліцензію. Раніше видана ліцензія підлягає анулюванню.

Однак якщо ліцензіат утворився в результаті поділу, для нього діють інші умови. У такому разі лише один правонаступник, за згодою правонаступників, має право провадити вид господарської діяльності, на провадження якого ліцензіат мав ліцензію (п. 5 ст. 15 Закону про ліцензування). Такий правонаступник має право для завершення організаційних заходів, пов’язаних із одержанням ліцензії, провадити господарську діяльність на підставі раніше виданої ліцензії. На це він має не більше шести місяців. Після закінчення цього строку правонаступник зобов’язаний отримати нову ліцензію. Раніше видану ліцензію анулюють.

Читайте: "Знезараження лікарняної білизни: швидко, легко, безпечно"

Під час поділу правонаступники мають визначити, хто саме «користуватиметься» старою ліцензію ще шість місяців, а хто має одразу ж отримувати нову. Нову ліцензію слід отримати за загальним порядком.

Зміни у ліцензуванні медичної практики у 2024 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Як оформити ліцензію на медичну практику

З'ясуйте, як отримати ліцензію на медичну практику, у які строки орган ліцензування прийматиме рішення про надання ліцензії й чи законно провадити медичну діяльність без ліцензії під час воєнного стану
50783

Ліцензія на провадження медичної практики в стоматології: які документи підготувати

Щоб провадити медичну практику в стоматології, спочатку отримайте ліцензію. Які документи підготувати для отримання ліцензії на медичну практику в стоматології, розповідаємо в статті
4132

Як повідомляти про зміни до ліцензії на медичну практику: вимоги МОЗ

Якщо медзаклад змінив найменування або засновника, розширює діяльність, закупив нове обладнання, то має повідомити про це орган ліцензування. Як внести зміни до ліцензії на медичну практику? Як оформити повідомлення? Куди і в який строк його слід надіслати? З’ясуємо далі
17557

Расширение медицинской лицензии

У медучреждения есть лицензия на медицинскую практику по сестринскому делу. Для работы с наркотиками нужно ввести в штат должность фельдшера, у которого есть право на такую деятельность. Противоречит ли это лицензионным условиям? Существует ли необходимость в прохождении фельдшером курсов сестринского дела? Нужно ли осуществлять расширение медицинской лицензии? Читайте комментарий юриста.
1529