Чи можна під час реорганізації надавати платні послуги

931

Запитання

Заклад охорони здоров’я перетворюється з комунальної установи у КНП. Новостворене підприємство буде зареєстроване 03.09.2018. Чи має право такий заклад під час реорганізації надавати платні послуги (медичні дослідження) на замовлення інших закладів охорони здоров’я? Раніше платні послуги він не надавав.

Відповідь

Усе залежить від двох чинників:

  • які повноваження має керівництво закладу охорони здоров’я (ЗОЗ) у період реорганізації;
  • чи вказаний в установчих документах ЗОЗ, що перетворюється, такий вид діяльності (та, відповідно, джерело фінансування), як надання платних послуг третім особам.

Зразки планів на 2020-й: скачайте


Розглянемо ці чинники детальніше.

Під час перетворення ЗОЗ у КНП відбувається процес реорганізації. Його не слід плутати з ліквідацією юридичної особи, оскільки тоді юридична особа припинила б діяльність узагалі.
Казенні підприємства та КНП, що утворюються в результаті реорганізації державних та комунальних ЗОЗ — бюджетних установ, є правонаступниками всіх прав та обов’язків відповідних бюджетних установ (пп. 4 п. 3 розд. ІІ Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань діяльності закладів охорони здоров’я» від 06.04.2017 № 2002-VIII).
Усі договори, які юридична особа уклала до реорганізації, залишаються чинними. Проте ліпше внести до них зміни: указати актуальну інформацію щодо сторін договору та їх реквізитів.
ЗОЗ, що перебуває на стадії реорганізації, може укладати договори, оскільки вести господарську діяльність не припиняє. Проте врахуйте два нюанси.

По-перше, перевірте, чи передбачає установчий документ вашого ЗОЗ можливість надавати сервісні послуги іншим ЗОЗ. Адже саме в установчому документі має бути зазначений порядок формування його майна (ч. 2 ст. 57 Господарського кодексу України).

По-друге, раджу звернутися до відповідного органу місцевого самоврядування як власника комунальної установи. У письмовому запиті попросіть дозволу укласти договір про надання вказаних вище послуг.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою