Відповіді на запитання за темою Якість медичної допомоги

Що робити, якщо не вистачає грошей на утримання мережі медзакладів
В районі є 2 ОТГ. В структуру Центру ПМСД, засновником якого є районна рада, входить амбулаторія та ФП, що обслуговують населення створених ОТГ. В Центрі немає достатньо коштів для утримання закладів ОТГ. Керівництво ОТГ відмовляється від співфінансування даних закладів (заробітна плата, медикаменти тощо) та виділило недостатньо коштів на оплату енергоносіїв на 2019 рік. Яка роль відведена ОТГ в організації надання первинної медико-санітарної допомоги населенню? Яким чинним законодавством це передбачено? Районне керівництво відмовляється сприяти у вирішенні проблеми. Які дії керівника Центру ПМСД? (За редакцією автора)
2444
Чи можна не відповідати на адвокатський запит про пацієнта
Чи можна надавати відповідь на адвокатський запит із вказанням діагнозу померлої особи, якщо даний адвокат представляє інтереси третьої особи, яка не була родичем померлого? (Орфографія і пунктуація автора збережені)
2303
За яких умов керівники медзакладів можуть практикувати лабораторний аутсорсинг
Цікавить правове підгрунтя, конкретні законодавчі документи, на підставі яких та посилаючись на які керівники державних медзакладів можуть практикувати лабораторний аутсорсинг. (Орфографія і пунктуація автора збережені)
992
Як організувати надання ПМД поза годинами прийому пацієнтів
До КНП "вторинки" звернулась адміністрація КНП "первинка" з пропозицією надавати населенню, що обслуговується в закладі "первинки", медичної допомоги поза годинами прийому пацієнтів лікарями ПМД, а також у вихідні, святкові та неробочі дні на договорній основі. Яким чином це можливо здійснити? Як розрахувати вартість послуг (в умовах відсутності уніфікованого тарифу), а також як це оформити юридично? (Орфографія і пунктуація автора збережені)
2920
Чи можна оплачувати лабораторні дослідження та діагностику коштами НСЗУ
Чи має право комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги», тобто первинка, з коштів, отриманих від Національної служби здоров’я, оплачувати лабораторні дослідження та діагностику відповідно до наказу МОЗ № 504 від 19.03.18? Що робити, якщо на протязі року сума за лабораторні послуги перевищує 200 тис. грн? (За редакцією автора)
2046
Надання допомоги понаднормовій кількості пацієнтів
Чи можливо лікарю відмовити пацієнтові у підписанні декларації, якщо він уже підписав рекомендовану їх кількість? Чи оплачуватиме НСЗУ лікарю надання допомоги понаднормовій кількості пацієнтів?
699