Чи можна оплачувати лабораторні дослідження та діагностику коштами НСЗУ

2298

Запитання

Чи має право комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги», тобто первинка, з коштів, отриманих від Національної служби здоров’я, оплачувати лабораторні дослідження та діагностику відповідно до наказу МОЗ № 504 від 19.03.18? Що робити, якщо на протязі року сума за лабораторні послуги перевищує 200 тис. грн? (За редакцією автора)

Відповідь

Комунальне некомерційне підприємство ЦПМСД може оплачувати будь-які витрати за рахунок коштів, отриманих від НСЗУ, у тому числі послуги, необхідні для забезпечення діяльності закладу. Якщо КНП не має власного лабораторного обладнання для виконання необхідного переліку аналізів у межах гарантованого пакету послуг первинки, підприємство має право закупити ці аналізи у зовнішніх надавачів послуг: приватних лабораторій за договірною ціною або лабораторій бюджетних медичних закладах за затвердженими у цих закладах тарифами. Доцільність обох варіантів вирішує КНП ЦПМСД на основі економічного аналізу. Будь-який медичний заклад, навіть не будучи в статусі КНП, може надавати платні послуги, у тому числі лабораторні, затвердивши тарифи на них. Законодавчі підстави для цього: постанова КМУ «Про затвердження переліку платних послуг, які надаються в державних і комунальних закладах охорони здоров'я та вищих медичних навчальних закладах» від 17.09.1996 № 1138 та постанова КМУ «Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)» від 25.12.1996 № 1548.

Калькулятор: як розрахувати надходження від НСЗУ

Планується, що з 1 липня 2019 року НСЗУ буде оплачувати гарантований перелік лабораторних, інструментальних досліджень, деяких консультацій вузьких спеціалістів за укладеними договорами з КНП, що зможуть надавати такі послуги.

Зміни у ліцензуванні медичної практики у 2024 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою