Як організувати надання ПМД поза годинами прийому пацієнтів

2984

Запитання

До КНП "вторинки" звернулась адміністрація КНП "первинка" з пропозицією надавати населенню, що обслуговується в закладі "первинки", медичної допомоги поза годинами прийому пацієнтів лікарями ПМД, а також у вихідні, святкові та неробочі дні на договорній основі. Яким чином це можливо здійснити? Як розрахувати вартість послуг (в умовах відсутності уніфікованого тарифу), а також як це оформити юридично? (Орфографія і пунктуація автора збережені)

Відповідь

НСЗУ здійснює оплату за договором за увесь набір послуг і функцій, що визначений наказом МОЗ «Про затвердження Порядку надання медичної допомоги» від 19.03.2018 №504. Передаючи частину зобов'язань, заклад по суті застосовує форму субпідряду. В цьому випадку потрібно звернути увагу на умови договору про медичне обслуговування з НСЗУ — чи передбачена і не заборонена така можливість саме у договорі. Надійніше офіційно звернутись з цим питанням до НСЗУ як замовника послуг.

Як КНП упровадити платні послуги

Предметом договору між закладами можуть бути будь-які медичні послуги, передбачені ліцензійованою діяльністю надавача таких послуг. У будь-якому випадку медична послуга має бути тарифікована, тобто розрахована за певною методикою та затверджена як тариф. Для розрахунку послуг можете застосувати будь-яку методику, прийнятну для вповноваженого підрозділу з цінової (регуляторної) політики, який буде затверджувати тариф. Офіційний статус методики для розрахунку вартості медичної послуги отримала методика, яка затверджена двома нормативними документами:

  • постановою КМУ«Про затвердження Методики розрахунку вартості послуги з медичного обслуговування» від 27.12.2017 № 1075
  • наказом НАМНУ «Про затвердження Розрахунку тарифів на послуги з надання третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги учасниками пілотного проекту» від 20.09.2017 № 1123/64

При цьому процедуру затвердження тарифу на медичну послугу здійснюють згідно з постановою КМУ «Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)» від 25.12.1996 № 1548.

Додатково про організацію надання первинної медичної допомоги поза годинами прийому пацієнтів читайте у Методичних рекомендаціях МОЗ від 01.03.2019 № 1.

Зміни у ліцензуванні медичної практики у 2024 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою