Чи можна не відповідати на адвокатський запит про пацієнта
Запитання
Чи можна надавати відповідь на адвокатський запит із вказанням діагнозу померлої особи, якщо даний адвокат представляє інтереси третьої особи, яка не була родичем померлого? (Орфографія і пунктуація автора збережені)
Відповідь
Орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадові та службові особи, керівники підприємств, установ, організацій, громадських об’єднань, яким направлено адвокатський запит, зобов’язані не пізніше п’яти робочих днів з дня отримання запиту надати адвокату відповідну інформацію, копії документів, крім інформації з обмеженим доступом і копій документів, в яких міститься інформація з обмеженим доступом (ч. 2 ст. 24 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» від 05.07.2012 № 5076-VI). За порядком доступу інформація поділяється на відкриту інформацію та інформацію з обмеженим доступом (ст. 20 Закону України «Про інформацію» від 02.10.1992 № 2657-XII. Будь-яка інформація є відкритою, крім тієї, що віднесена законом до інформації з обмеженим доступом.
Як відповідати на адвокатський запит
Медичні працівники та інші особи, яким у зв’язку з виконанням професійних або службових обов’язків стало відомо про хворобу, медичне обстеження, огляд та їх результати, інтимну і сімейну сторони життя громадянина, не мають права розголошувати ці відомості, крім передбачених законодавчими актами випадків (ч. 1 ст. 40 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» від 19.11.1992 № 2801-XII).
✅✅✅ Адвокатський запит до лікарні
Діагноз — стислий лікарський висновок про сутність захворювання і функціональний стан хворого, виражений в термінах сучасної медичної науки (позначення захворювання за прийнятою класифікацією та визначення індивідуальних особливостей організму хворого) (п. 1.3 Положення про експертизу тимчасової непрацездатності, затвердженого наказом МОЗ від 09.04.2008 № 189). Встановленням діагнозу фактично підсумовують медичне обстеження, огляд, тому діагноз можна розглядати як їх закономірний результат. Робимо висновок, що діагноз підпадає під визначення поняття лікарської таємниці, отже на нього поширюються відповідні обмеження щодо його розголошення.
Інформація, яку вимагає надати адвокат в своєму запиті, є інформацію з обмеженим доступом, отже, відмова адвокату у її наданні є цілком правомірною.