Ліцензія на провадження медичної практики в стоматології: які документи підготувати
Ліцензійні порушення в стоматології: приклади судових справ
Питання отримання, переоформлення, зупинення та анулювання ліцензії на провадження медичної практики врегульовують:
- Закон України «Про ліцензування видів господарської діяльності» від 02.03.2015 № 222-VIII (далі — Закон про ліцензування)
- постанова КМУ «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики» від 02.03.2016 № 285 (далі — Ліцензійні умови)
✅✅✅ Договір про надання стоматологічних послуг: як оформити
Ліцензування в стоматології: які документи і куди подавати
Щоб отримати ліцензію, подайте до органу ліцензування заяву про отримання ліцензії за формою, визначеною у Ліцензійних умовах.
Документи можна подати:
- поштою на адресу МОЗ (м. Київ, вул. Грушевського, 7)
- поштою особисто або за дорученням на адресу «Єдиного вікна» МОЗ (м. Київ, вул. Сім’ї Бродських, 10)
Під час подання документів рекомендовано мати із собою оригінал і копію паспорта керівника здобувача ліцензії або довіреної особи.
Закон про ліцензування передбачає подання документів в електронному вигляді за допомогою порталу електронних сервісів юросіб, ФОПів та громадських формувань. Однак на сьогодні цей портал ще не працює, відповідно, цей спосіб не діє.
До заяви за підписом здобувача ліцензії або уповноваженої особи* додайте:
- Відомості про стан матеріально-технічної бази, наявність персоналу із зазначенням його освітнього і кваліфікаційного рівня (далі — Відомості) (за формою, визначеною в додатку 2 до Ліцензійних умов);
- опис документів, які подають для одержання ліцензії (за формою, визначеною в додатку 3 до Ліцензійних умов).
* Повноваження директора підтверджуються наявністю запису в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців, повноваження інших осіб можуть бути підтвердженні довіреністю, але завірену копію такої довіреності бажано долучити до пакета документів
Опис підготуйте у двох примірниках. За подання документів через «Єдине вікно» МОЗ на другому примірнику Опису документів оператор має поставити вхідний реквізит і повернути цей примірник здобувачу ліцензії. Такий опис зберігайте у себе на підприємстві.
Ліцензія на провадження медичної практики в стоматології: як оформлювати документи
Заповнюйте документи державною мовою. У разі оформлення на паперовому носії використовуйте шрифт розміром 12 друкарських пунктів. Якщо заповнюєте рукописним способом — робіть це друкованими буквами та цифрами.
Сторінки Відомостей пронумеруйте, прошивати непотрібно.
Зверніть увагу! Свої повноваження директор підтверджує записом у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців, повноваження інших осіб можна підтвердити довіреністю, але завірену копію такої довіреності бажано долучити до документів.
Ліцензійні умови визначають випадки, коли суб’єкт господарювання повинен заповнити Відомості для кожного місця провадження окремо, а саме якщо:
- юрособа утворює кілька закладів охорони здоров’я;
- ФОП провадить медичну практику за кількома адресами.
Зверніть увагу, що з 29 листопада 2023 року ліцензіатам не потрібно отримувати і подавати органу ліцензування Акт санітарно-епідеміологічного обстеження приміщення. Цієї вимоги тепер не містять, ані Ліцензійні умови, ані оновлена форма Відомостей. Підстава — постанова КМУ «Про внесення змін до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики» від 05.09.2023 № 1034.
Натомість із 30 березня 2024 року у пункт 6 Відомостей потрібно вписати реквізити документа, що підтверджує вільний доступ до будівлі та приміщень для маломобільних груп населення, в яких суб’єкт господарювання провадитиме свою діяльність (п. 37 Ліцензійних умов; п. 2 постанови КМУ «Про внесення змін до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики» від 27.12.2023 № 1393).
Національна сертифікація з управління стоматологією — 2025
Рішення про видачу ліцензії
Якщо під час розгляду заяви про отримання ліцензії орган ліцензування не виявив підстав для відмови у видачі ліцензії, він ухвалює рішення про видачу ліцензії.
Закон про ліцензування передбачає, що строк прийняття рішення про видачу ліцензії становить десять робочих днів з дня одержання органом ліцензування заяви про отримання ліцензії. Але для здобувача важливою датою є набрання чинності рішенням.
Коли рішення набирає чинності, його оприлюднюють на офіційному сайті органу ліцензування. А наступного робочого дня після ухвалення інформацію про таке рішення вносять до ліцензійного реєстру.
Зміни до ліцензії
Зверніть увагу! Ліцензіат зобов’язаний протягом 30 днів повідомити МОЗ про зміни даних, зазначених у документах, які він додавав до заяви про отримання ліцензії (ст. 15 Закону про ліцензування).
Повідомлення про зміни даних, які подавали під час ліцензування, маєте право складати у довільній формі. Однак МОЗ встановлює вимоги до змісту таких повідомлень. Роз’яснення знаходимо на офіційному сайті МОЗ.
Зокрема, повідомлення та заяви, які складають ліцензіати відповідно до статті 15 Закону про ліцензування, мусять містити:
- для юридичної особи — найменування та ідентифікаційний код ліцензіата;
- ФОП — прізвище, ім’я, по батькові та реєстраційний номер облікової картки платника податків ліцензіата.
У роз’ясненні МОЗ наводить рекомендовану форму повідомлення. За потреби скачайте й заповніть її.
Однак самого повідомлення часто недостатньо. Якщо зміни відбулися в матеріально-технічній базі, кадровому складі тощо, крім повідомлення, подайте Відомості про стан матеріально-технічної бази, наявність персоналу із зазначенням його освітнього й кваліфікаційного рівня згідно з додатком 2 до Ліцензійних умов.
Якщо суб’єкт господарювання порушить встановлений законом строк для подання повідомлення про зміну відомостей, це потягне за собою накладення штрафу від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ч. 7 ст. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення).