Допомога на оздоровлення немедичним працівникам
Запитання
Чи мають право на допомогу на оздоровлення інші (немедичні) працівники закладів охорони здоров’я?
Відповідь
Керівники бюджетних установ, закладів та організацій мають право у межах фонду заробітної плати, затвердженого в кошторисах доходів і видатків, надавати працівникам матеріальну допомогу, зокрема й на оздоровлення, у сумі не більше ніж один посадовий оклад на рік, крім матеріальної допомоги на поховання (п. 4 постанови КМУ «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 30.08.2002 № 1298 та п. 5.11 Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затверджених наказом Мінпраці та МОЗ від 05.10.2005 № 308/519; далі — Умови № 308/519).
Це означає, що всі працівники комунальних і державних закладів охорони здоров’я, за умови наявності економії фонду заробітної плати, можуть отримати матеріальну допомогу.
Виплата медичним та фармацевтичним працівникам допомоги на оздоровлення згідно з нормами Постанови № 524 не виключає можливості виплати також матеріальної допомоги, передбаченої пунктом 4 Постанови № 1298 та пунктом 5.11 Умов № 308/519.
Читайте: "Доплаты медсестрам: условия начисления и примеры из практики"
Виплата допомоги відповідно до постанови № 524 — обов’язкова, а виплата матеріальної допомоги згідно з пунктом 5.11 Умов № 308/519 можлива лише за наявності на це коштів (у межах фонду оплати праці).
Здебільшого бюджетні заклади охорони здоров’я мають дефіцитні кошториси на оплату праці й не мають можливості платити персоналу «матеріалку».