На відео може потрапити особиста інформація працівників: як бути

683

Запитання

Як захистити особисті дані мепрацівників закладу, в якому ведеться відеоспостереження?

Відповідь

Залежно від розміщення відеокамери в медзакладі в її «поле зору» можуть потрапити особиста переписка з комп’ютера/планшета/телефона, паролі до різноманітних сайтів, поштових сервісів та акаунтів у соціальних мережах, а якщо камера обладнана функцією аудіозапису, — то й зміст приватних розмов.

Звісно, нікому із працівників такий тотальний контроль не буде до вподоби. Тому в документах, що стосуються трудової діяльності у закладі, слід детально описати правила відеоспостереження. На це є дві вагомі причини, передбачені КЗпП:

  • до початку роботи за укладеним трудовим договором власник або уповноважений ним орган зобов’язаний роз’яснити працівнику його права й обов’язки та проінформувати під розписку про умови праці (ст. 29 КЗпП). Робота в умовах відеоспостереження є «умовою праці», про яку працівнику обов’язково мають повідомити;
  • якщо відеоспостереження за працівником роботодавець запроваджує після працевлаштування, то слід дотримати правил статті 32 КЗпП, тобто повідомити про зміну істотних умов праці не пізніше ніж за два місяці. Якщо працівник не погодиться із новими умовами праці, то трудовий договір з ним можна припинити на підставі пункту 6 статті 36 КЗпП.

Атестація медичних працівників — 2025

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Публічна інформація в медзакладі: як відповідати на запити

Якщо медзаклад фінансується з державного або місцевого бюджету, будьте готові отримувати запити на оприлюднення інформації. Яку інформацію вважати публічною і як реагувати на запити, читайте в статті
4017