Відповіді на запитання за темою Медичне право

Повернення первинної упаковки з‑під наркотичних препаратів, які пацієнт отримав удома
ЗОЗ отримав препарати, що містять наркотичні засоби, психотропні речовини та прекурсори, як гуманітарну допомогу. Чи потрібно повертати первинну упаковку з-під використаних препаратів, якщо пацієнт отримав знеболення в умовах ста­ціонару вдома?
436
Медичний огляд працівників КНП — платний чи ні?
У нашій лікарні будуть проходити медичний огляд (профогляд) працівники КНП ЦПМСД. До перетворення вони вважалися бюджетною установою і мали змогу безкоштовно проходити медичні огляди, згідно з чинним законодавством. Зараз вони комунальне некомерційне підприємство. Чи потрібно їм сплачувати лікарні за медичний огляд, як роблять інші небюджетні установи, чи можуть пройти медогляд безкоштовно? (За редакцією автора)
5836
Чи зобов’язаний лікар вторинки надавати медичну допомогу пацієнту без направлення
Чи мають право лікарі амбулаторної вторинки вимагати від лікарів первинки виконання ст. 35 Основ законодавства України про охорону здоров’я (абзаців 7-9)? Проблема в тому, що первинка в одному приміщенні з нами, але адміністративно в ЦПМСД. Вторинка залишилась в складі лікарні. Чи можна на рівні адміністрації лікарні затвердити, що прийом хворих здійснюється тільки при наявності в пацієнта направлення лікаря первинки на консультацію до певного фахівця, а також переліку обстежень. Як трактувати п. 15 наказу № 504 від 19.03.2018: лікарі первинки мають оформляти посильний листок на МСЕК незалежно від діагнозу і проводити через ЛКК ЦПМСД, а лікарі вторинки тільки роблять відповідні записи про стан здоров’я відповідно до профілю? (Орфографія і пунктуація автора збережені)
3161
Чи може медпрацівник бути свідком у кримінальній справі
Один із пацієнтів, який лікувався від наркозалежності, скоїв злочин. За це його притягли до кримінальної відповідальності. Чи може суд допитувати як свідка лікаря-нарколога, що працював із обвинуваченим? Чи не змушений буде лікар розкрити лікарську таємницю?
1988