Часто пацієнти стаціонарних відділень просять відпустити їх додому на вихідні чи в нагальних справах. Чи задовольнити це прохання?
До закладу охорони здоров’я звернулися батьки неповнолітньої дитини, у якої виявили передозування лікарською речовиною в побуті. Які органи та служби повинен повідомити лікар?
ЗОЗ отримав препарати, що містять наркотичні засоби, психотропні речовини та прекурсори, як гуманітарну допомогу. Чи потрібно повертати первинну упаковку з-під використаних препаратів, якщо пацієнт отримав знеболення в умовах стаціонару вдома?
Як і кому передавати речі померлого пацієнта?
Чи може працівниця піти у відпустку з вагітності та пологів пізніше, ніж на 30-му тижні?
За які порушення медпрацівника може спіткати адміністративна відповідальність, які норми врегульовують це питання та який максимальний штраф за них може нарахувати суд?
У нашій лікарні будуть проходити медичний огляд (профогляд) працівники КНП ЦПМСД. До перетворення вони вважалися бюджетною установою і мали змогу безкоштовно проходити медичні огляди, згідно з чинним законодавством. Зараз вони комунальне некомерційне підприємство. Чи потрібно їм сплачувати лікарні за медичний огляд, як роблять інші небюджетні установи, чи можуть пройти медогляд безкоштовно? (За редакцією автора)
Чи мають право лікарі амбулаторної вторинки вимагати від лікарів первинки виконання ст. 35 Основ законодавства України про охорону здоров’я (абзаців 7-9)? Проблема в тому, що первинка в одному приміщенні з нами, але адміністративно в ЦПМСД. Вторинка залишилась в складі лікарні. Чи можна на рівні адміністрації лікарні затвердити, що прийом хворих здійснюється тільки при наявності в пацієнта направлення лікаря первинки на консультацію до певного фахівця, а також переліку обстежень. Як трактувати п. 15 наказу № 504 від 19.03.2018: лікарі первинки мають оформляти посильний листок на МСЕК незалежно від діагнозу і проводити через ЛКК ЦПМСД, а лікарі вторинки тільки роблять відповідні записи про стан здоров’я відповідно до профілю? (Орфографія і пунктуація автора збережені)
Один із пацієнтів, який лікувався від наркозалежності, скоїв злочин. За це його притягли до кримінальної відповідальності. Чи може суд допитувати як свідка лікаря-нарколога, що працював із обвинуваченим? Чи не змушений буде лікар розкрити лікарську таємницю?
Заклади охорони здоров’я перетворюють у КНП за спрощеною процедурою. Чи потрібно оприлюднювати в місцевій пресі та на сайті закладу оголошення про розгляд вимог кредиторів?