Медичні маніпуляції, які виконує медична сестра терапевтичного відділення

5037

Запитання

Які медичні маніпуляції відповідно до посадової інструкції може виконувати медична сестра терапевтичного відділення?

Відповідь

Окрім загальних вимог, посадові інструкції медсестер розробляють відповідно до специфіки роботи медичного закладу. Медична сестра повинна своєчасно виконувати лікарські маніпуляції, призначені для лікування та догляду за хворими:

  • вводити ліки парентеральним шляхом;
  • переливати кров;
  • виконувати проби на переносимість ліків;
  • робити очисні та лікарські клізми;
  • підраховувати частоту пульсу і дихання, записувати показники до історії хвороби;
  • збирати за призначенням лікаря від хворих матеріали для аналізів та передавати їх у клініко-діагностичну лабораторію, контролювати своєчасне отримання результатів досліджень і заносити їх до історії хвороби;
  • зважувати хворих і проводити антропометричні вимірювання;
  • брати кров з вени для лабораторних досліджень;
  • виконувати інші лікарські процедури за призначенням лікаря, у разі їх невиконання негайно інформувати лікаря.

Зміни у ліцензуванні медичної практики у 2024 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Особливо небезпечні інфекції: стандарти дій медичного персоналу

Отримати додаткові бали під час акредитації закладу головній медичній сестрі допоможе належним чином підготовлений план дій у разі виявлення пацієнтів з особливо небезпечними інфекціями. Розробити всю необхідну документацію за темою удвічі легше, скориставшись прикладом
64321

Акредитація: використання ліків

Процеси використання ліків під час акредитації медзакладу контролюють шляхом перевірки документації, внутрішніх наказів та роботи персоналу. Будьте у всеозброєнні та дізнайтеся, що саме потрібно підготувати, щоб успішно пройти акредитацію.
4420

Внутрішньовенне краплинне введення лікарських засобів дитині

Скачайте алгоритм внутрішньовенного краплинного введення лікарських засобів, дізнайтеся про важливі правила техніки проведення процедури, а також перегляньте перелік оснащення для виконання маніпуляції дитині.
13803

Санітарно-епідемічне благополуччя — що перевіряють під час акредитації медзакладу?

Санітарно-епідемічне благополуччя включає дуже багато точок контролю — документація, організація навчання персоналу, профілактичні заходи, тестування персоналу тощо. Ми систематизували все, що контролюють під час перевірки, щоб ви могли на 100% підготуватися.
8296

Кадрові документи для акредитації медзакладу: повний перелік

Акредитація медзакладу — випробування не так на міцність, як на організованість і завбачливість. Документи з кадрових питань перевіряють особливо прискіпливо, а їх кількість та різноманіття майже шокують. Дізнайтеся, які саме документи потрібно підготувати та які кадрові питання варто залагодити вже зараз.
10900