Предмет закупівлі для лікарських засобів та лабораторних реактивів

2035

Запитання

Як визначити предмет закупівлі для лікарських засобів та лабораторних реактивів? Чи можна класифікувати усі медикаменти за четвертою цифрою і не проводити тендер, якщо очікувана вартість предмета закупівлі менша ніж 200 тис. грн?

Відповідь

Справді, ієрархічна структура коду «33600000-6 Фармацевтична продукція» в основному словнику Єдиного закупівельного словника згрупована так, що до нього включені як лікарські засоби, так і товари, що не є лікарськими засобами в розумінні Закону України «Про лікарські засоби» від 04.04.1996 № 123/96 (далі — Закон № 123/96).

Зразки планів на 2020-й: скачайте

Лікарський засіб — це будь-яка речовина або комбінація речовин (одного або декількох АФІ та допоміжних речовин), що має властивості та призначена для лікування або профілактики захворювань у людей. А також — будь-яка речовина або комбінація речовин (одного або декількох АФІ та допоміжних речовин), яка може бути призначена для запобігання вагітності, відновлення, корекції чи зміни фізіологічних функцій у людини через фармакологічну, імунологічну чи метаболічну дію або для встановлення медичного діагнозу (абз. 2 ч. 1 ст. 2 Закону № 123/96).

Предмет закупівлі для лікарських засобів та лабораторних реактивівЧитайте: "Сертификация ISO 9001 в Украине: как разработать стандарт для медучреждения"

До лікарських засобів належать:

  • АФІ, продукція in bulk;
  • готові лікарські засоби (лікарські препарати, ліки, медикаменти);
  • гомеопатичні засоби;
  • засоби, за допомогою яких виявляють збудників хвороб, а також борються із збудниками хвороб або паразитами;
  • лікарські косметичні засоби;
  • лікарські домішки до харчових продуктів.

6 змін у закупівлях лікзасобів

А ось лабораторні реактиви (реагенти) у цьому переліку не згадані. Вони є не лікарськими засобами, а медичними виробами. Тому для них предмет закупівлі замовник визначає згідно з абзацом другим пункту 2 розділу ІІ Порядку № 454. Тобто:

  • прописавши у дужках конкретну назву товару чи послуги.

Предмет закупівлі для лікарських засобів та лабораторних реактивівЧитайте: "Реимбурсация в Украине"

Посилання на реактиви знаходимо в групі основного словника з таким цифровим визначенням:

Код CPVОпис
33690000-3Лікарські засоби різніVarious medicinal products
33696000-5Реактиви та контрастні речовиниReagents and contrast media
33696100-6Реактиви для визначання групи кровіBlood-grouping reagents
33696200-7Реактиви для аналізів кровіBlood-testing reagents
33696300-8Хімічні реактивиChemical reagents
33696500-0Лабораторні реактивиLaboratory reagents

Отже, для лабораторних реактивів предмет закупівлі матиме такий цифровий код: «33690000-3 Лікарські засоби різні».

Предмет закупівлі для лікарських засобів та лабораторних реактивівЧитайте: "Врачебная ошибка: виды, причины, наступление и освобождение врача от ответственности"

Як бачимо, лікарські засоби та лабораторні реактиви (реагенти) — два різні предмети закупівлі.

Замовник, аби зрозуміти, чи потрібно застосовувати Закон № 922 та проводити процедуру закупівлі за такими предметами закупівель, бере до уваги очікувану вартість кожного з цих двох предметів закупівель. Скажімо, якщо очікувана вартість предмета закупівлі лабораторних реактивів менша ніж 200 тис. грн, то замовник проводить допорогову закупівлю — або через ProZorro, або укладає прямий договір.

Як створити наглядову раду ЗОЗ: алгоритм дій від розробників постанови

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

ProZorro для закупівлі лікарських засобів

Наприкінці грудня розробники електронної системи ProZorro інтегрували її з Національним переліком основних лікарських засобів. Користь для замовників — очевидна. Це значно зменшує ризик помилитися під час закупівлі ліків і збільшує конкуренцію. Розглянемо, із чого все розпочалося й чому це так важливо.
1059

Реєстрація сільської амбулаторії в електронній системі: чи потрібно?

Дізнайтеся, чи повинен головний лікар сільської лікарської амбулаторії реєструвати заклад і себе в електронній системі. Які аспекти роботи з електронною системою залежать від організаційно-правової форми закладу та його юридичного статусу?
790

Закупівля лікарських засобів: практичні аспекти

Закупівля лікарських засобів проводиться відповідно до ЗУ «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон № 922). Згідно з документом на замовника покладається обов’язок визначати предмет закупівлі відповідно до затвердженого Міністерством економічного розвитку наказу від 17.03.2016 № 454. Цей наказ встановлює порядок ідентифікації предмету закупівлі.
3542

Створення тендерного комітету в медичному закладі: основні вимоги

Для організації та проведення процедур закупівлі у медичному закладі має бути створено тендерний комітет або призначено уповноважену особу (осіб). Які вимоги на сьогодні висунуто до роботи тендерного комітету
3649