Оплата праці медсестри, яка не має кваліфікації
Запитання
За яким тарифним розрядом нараховувати зарплату медичній сестрі, яка не має екваліфікаційного рівня? Коли виникне можливість підвищити тарифний розряд?
Відповідь
Зарплата медпрацівнику виплачується відповідно до Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення (наказ Мінпраці та МОЗ від 05.10.2005 № 308/519) (далі – Умови). Оплата здійснюється на основі посадового окладу за фактично відпрацьований час. Також при цьому враховують надбавки та передбачені Умовами додаткові доплати, розмір яких визначає керівництво кожного медзакладу на основі лікарняного фонду зарплати.
Визначення розміру посадового окладу медпрацівника, що здобув базову або неповну вищу медичну освіту, здійснюється залежно від тарифного розряду ЄТС. Так, для працівників, що мають вищу кваліфікаційну категорію, оплата праці нараховується на основі 9-го розряду, особи з першою категорією – 8-го, із другою – на основі 7-го розряду, особи без категорії отримують зарплатню відповідно до 6-го тарифного розряду.
Отже, тарифний розряд для нарахування зарплатні медпрацівнику залежить від його кваліфікації, що підтверджена на атестації.
Саме тому, навіть якщо медсестра займає посаду старшої медсестри, але не має кваліфікації, зарплата медсестри має встановлюватися відповідно до 6-го тарифного розряду.
Аби отримати посадовий оклад по 7-ому розряду, що дається за наявності 2-ої кваліфікаційної категорії, працівник має її підтвердити. Це можливо, якщо молодший медпрацівник має стаж роботи за відповідною спеціальністю мінімум п’ять років, а також здобув відповідні практичні уміння, навички та теоретичні знання і пройшов курси підвищення кваліфікації.
Читайте:"Як кваліфікаційна категорія медичних працівників визначає розмір посадового окладу?"
Так, усі трудінструктори, інструктори з ЛФК, оптометристи, техніки-ортезисти-гіпсовиливальники і медсестри, у якій би спеціалізації вони не працювали, за винятком операційних та анестезіологічних, що входять у штат медзакладів будь-якої спеціалізації, атестуються за спеціальністю «Сестринська справа».
Тому маємо резюмувати, що лише підвищення кваліфікаційного рівня та його підтвердження під час атестації дає право працівнику отримувати зарплатню відповідно до тарифного розряду вищого на щабель від попереднього.
Читайте більше: