Понаднормове чергування медичних працівників

2773

Запитання

У закладі охорони здоров’я немає лікаря. Тож довелося залучити лікарів стаціонару до чергування. Чи є це чергування понаднормовим? Чи можна залучати до нього завідувачів відділень?

Відповідь

Якщо в закладі охорони здоров’я немає вакантних посад за певною спеціальністю, інших працівників залучають до чергування. Таке чергування медпрацівника вважають понаднормовим (п. 5.2 Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затверджених спільним наказом Мінпраці та МОЗ від 05.10.2005 № 308/519).

Якщо ж вакантні посади є, лікарі можуть працювати на умовах внутрішнього сумісництва. На таких умовах мають право працювати також і завідувачі відділень.

Зміни у ліцензуванні медичної практики у 2024 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Як вести облік та оплачувати роботу працівників ЗОЗ в умовах воєнного стану

Експерт пояснює, як нараховувати зарплату працівникам, які призвані на військову службу, пішли в тероборону чи працюють дистанційно, як табелювати відсутність працівників та як діяти, якщо підприємство чи частина його підрозділів не працюють
7166

Норми робочого часу: складаємо графік роботи медиків на 2022 рік

Надворі осінь, а ми вже розрахували для вас баланс робочого часу на 2022 рік. Складіть графіки роботи працівників на наступний рік та дізнайтеся, на які канікули розраховувати, аби спланувати відпустки
98579