Чи передбачена компенсація за невикористану відпустку молодому спеціалісту?
Запитання
Особа навчалася в медичному університеті за держзамовленням. По закінченні вишу одразу працевлаштувалася у комунальний заклад охорони здоров’я, не скориставшись своїм правом на відпустку тривалістю 30 календарних днів. Чи має ця особа право на виплату їй закладом охорони здоров’я допомоги у розмірі місячної стипендії, якщо вона надала довідку про те, що грошова виплата у зв’язку з випуском навчальним закладом не здійснювалася?
Відповідь
Згідно з пунктом 2 Порядку працевлаштування випускників вищих навчальних закладів, підготовка в яких здійснювалась за державним замовленням, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.1996 № 992 (далі — Порядок), випускники вищих навчальних закладів, яким присвоєно кваліфікацію фахівця з вищою освітою і які працевлаштовані на підставі направлення на роботу, вважаються молодими фахівцями протягом трьох років з моменту укладення ними трудового договору із замовником.
Молодим фахівцям, які одержали направлення на роботу по закінченню вищого навчального закладу, надається відпустка тривалістю 30 календарних днів з виплатою їм допомоги в розмірі місячної стипендії за рахунок замовника, тобто закладу, до якого направлено на роботу молодого фахівця. Відповідно до пункту 24 Порядку після укладання трудового договору на молодих фахівців поширюються усі види соціального захисту, передбачені колективним договором працівників установи, організації.
Отже, відпустка тривалістю 30 календарних днів надається випускникам після закінчення вищого навчального закладу, а після укладання трудового договору молодим спеціалістам надається відпустка тривалістю, передбаченою для відповідних працівників закладу, до штату якого їх зараховано, згідно з чинним законодавством. У ситуації, що розглядається, коли молодий фахівець, прибувши на робоче місце, не використав належну йому відпустку по закінченню вищого навчального закладу та одразу взявся до роботи, законодавство не передбачає компенсацію допомоги у розмірі місячної стипендії поточного року.
Вас може зацікавити:
- Особливості заповнення форми рецептурного бланка
- Як правильно оформлювати та вести журнал обліку лікарських засобів
- Локальний формуляр лікарських засобів: порядок розроблення
- Форма 086/о медичної документації: вимоги до заповнення
- Нюанси заповнення форми 025/о «Медична карта амбулаторного хворого»
- Нове Положення про центр первинної медико-санітарної допомоги