Чи передбачена компенсація за невикористану відпустку молодому спеціалісту?

343

Запитання

Особа навчалася в медичному університеті за держзамовленням. По закінченні вишу одразу працевлаштувалася у комунальний заклад охорони здоров’я, не скориставшись своїм правом на відпустку тривалістю 30 календарних днів. Чи має ця особа право на виплату їй закладом охорони здоров’я допомоги у розмірі місячної стипендії, якщо вона надала довідку про те, що грошова виплата у зв’язку з випуском навчальним закладом не здійснювалася?

Відповідь

Згідно з пунктом 2 Порядку працевлаштування випускників вищих навчальних закладів, підготовка в яких здійснювалась за державним замовленням, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.1996 № 992 (далі — Порядок), випускники вищих навчальних закладів, яким присвоєно кваліфікацію фахівця з вищою освітою і які працевлаштовані на підставі направлення на роботу, вважаються молодими фахівцями протягом трьох років з моменту укладення ними трудового договору із замовником.

Молодим фахівцям, які одержали направлення на роботу по закінченню вищого навчального закладу, надається відпустка тривалістю 30 календарних днів з виплатою їм допомоги в розмірі місячної стипендії за рахунок замовника, тобто закладу, до якого направлено на роботу молодого фахівця. Відповідно до пункту 24 Порядку після укладання трудового договору на молодих фахівців поширюються усі види соціального захисту, передбачені колективним договором працівників установи, організації.

Отже, відпустка тривалістю 30 календарних днів надається випускникам після закінчення вищого навчального закладу, а після укладання трудового договору молодим спеціалістам надається відпустка тривалістю, передбаченою для відповідних працівників закладу, до штату якого їх зараховано, згідно з чинним законодавством. У ситуації, що розглядається, коли молодий фахівець, прибувши на робоче місце, не використав належну йому відпустку по закінченню вищого навчального закладу та одразу взявся до роботи, законодавство не передбачає компенсацію допомоги у розмірі місячної стипендії поточного року.
 

 

Зміни у ліцензуванні медичної практики у 2024 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустки медичних працівників

Відпустки медичних працівників через професійні особливості викликають багато запитань у відділу кадрів медичного закладу. Розкажемо, як правильно надати відпустку та які документи оформити
79980

Чи згорять відпустки, не використані в минулі роки, коли набере чинності новий Закон про працю

У працівників накопичилися дні невикористаних відпусток за кілька років. У когось залишилося п’ять днів відпустки, у когось — 30. Чи «згорять» ці дні після того, як набере чинності новий Закон про працю?
3179