Примірники нормативно-правових актів у працівників медичного закладу

854

Запитання

Чи обов'язко керівництву медичного закладу мати роздруковані примірники нормативно-правових актів? Як зберіати ці документи? У кого конкретно повинні бути приміриники профільних наказів?

Відповідь

Під час будь-якої перевірки закладу охорони здоров’я контролюючими органами комісія може перевірити наявність того чи того обов’язкового примірника нормативно-правового документа. Документи мають бути у роздрукованому вигляді, проте не завадять і електронні версії. Варто попіклуватися, щоб весь медичний персонал закладу мав доступ до цих нормативно-правових актів (і за наявності електронних версій — до комп’ютерів, де вони збережені).

Тому завдання керівництва закладу, як головного лікаря, так і головної медичної сестри, — ознайомитися з Переліком обов’язкових примірників нормативно-правових актів  та забезпечити ними заклад охорони здоров’я. Такий перелік має певну структуру: у розділі 1 перераховано необхідні закони України, у розділі 2 — постанови Кабінету Міністрів України, у розділі 3 — накази профільних міністерств та відомств (насамперед накази Міністерства охорони здоров’я України). Це зроблено тому, що різні групи документів мають бути у різних кабінетах закладу охорони здоров’я.

Примірники нормативно-правових актів у працівників медичного закладуЧитайте: "Наркологический осмотр: порядок и документация"

 

Так, закони України та постанови Кабінету Міністрів України мають зберігатися у:

  • кабінеті головного лікаря;
  • кабінеті заступника головного лікаря;
  • організаційно-методичному відділенні;
  • кабінеті юрисконсульта.

Щодо наказів профільних міністерств та відомств, то їх потрібно зберігати у:

  • кабінеті головного лікаря;
  • кабінеті заступника головного лікаря;
  • організаційно-методичному відділенні;
  • кабінеті юрисконсульта;
  • кабінеті завідувача відділення;
  • кабінеті лікаря.

Також варто простежити, щоб всі документи були чинними, в останній редакції. Адже при будь-якій перевірці комісія може звернути увагу на те,чи, наприклад, у кабінеті завідувача відділення є той чи той нормативно-правовий документ та чи в нього внесено останні зміни. Якщо документ буде застарілим, це вважатиметься за порушення.

До чого готуватися ЗОЗ після скасування Господарського кодексу

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Програма реімбурсації «Доступні ліки»: актуальні переліки, законодавство

З'ясуйте, що передбачає програма «Доступні ліки» в Україні, який повний перелік доступних ліків і медвиробів та як ЗОЗ долучитися до програми. Скачайте актуальні реєстри ліків і медвиробів
469342

Рак легені: протокол лікування

За якими симптомами діагностують рак легені та який алгоритм лікування пацієнтів з цією хворобою. Читайте у статті та скачайте чинний протокол медичної допомоги при даному захворюванні
7100