Примірники нормативно-правових актів у працівників медичного закладу

697

Запитання

Чи обов'язко керівництву медичного закладу мати роздруковані примірники нормативно-правових актів? Як зберіати ці документи? У кого конкретно повинні бути приміриники профільних наказів?

Відповідь

Під час будь-якої перевірки закладу охорони здоров’я контролюючими органами комісія може перевірити наявність того чи того обов’язкового примірника нормативно-правового документа. Документи мають бути у роздрукованому вигляді, проте не завадять і електронні версії. Варто попіклуватися, щоб весь медичний персонал закладу мав доступ до цих нормативно-правових актів (і за наявності електронних версій — до комп’ютерів, де вони збережені).

Тому завдання керівництва закладу, як головного лікаря, так і головної медичної сестри, — ознайомитися з Переліком обов’язкових примірників нормативно-правових актів  та забезпечити ними заклад охорони здоров’я. Такий перелік має певну структуру: у розділі 1 перераховано необхідні закони України, у розділі 2 — постанови Кабінету Міністрів України, у розділі 3 — накази профільних міністерств та відомств (насамперед накази Міністерства охорони здоров’я України). Це зроблено тому, що різні групи документів мають бути у різних кабінетах закладу охорони здоров’я.

Примірники нормативно-правових актів у працівників медичного закладуЧитайте: "Наркологический осмотр: порядок и документация"

 

Так, закони України та постанови Кабінету Міністрів України мають зберігатися у:

  • кабінеті головного лікаря;
  • кабінеті заступника головного лікаря;
  • організаційно-методичному відділенні;
  • кабінеті юрисконсульта.

Щодо наказів профільних міністерств та відомств, то їх потрібно зберігати у:

  • кабінеті головного лікаря;
  • кабінеті заступника головного лікаря;
  • організаційно-методичному відділенні;
  • кабінеті юрисконсульта;
  • кабінеті завідувача відділення;
  • кабінеті лікаря.

Також варто простежити, щоб всі документи були чинними, в останній редакції. Адже при будь-якій перевірці комісія може звернути увагу на те,чи, наприклад, у кабінеті завідувача відділення є той чи той нормативно-правовий документ та чи в нього внесено останні зміни. Якщо документ буде застарілим, це вважатиметься за порушення.

Атестація медичних працівників — 2025

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Гемофілія: симптоми, класифікація, лікування

Клінічні прояви, класифікація, діагностика та лікування: до Всесвітнього дня гемофілії 17 квітня читайте та скачуйте протокол медичної допомоги при цьому захворюванні
6594