МОЗ винесло на громадське обговорення проєкту змін до організації надання реабілітаційної допомоги

Мета змін — визначити особливості організації реабілітаційної допомоги під час надання послуг фахівцем з реабілітації самостійно

МОЗ винесло на громадське обговорення проєкт змін до проведення профілактичних щеплень в Україні

11 жовтня МОЗ оприлюднило для громадського обговорення проєкт постанови КМУ про внесення змін до постанов КМУ (далі — Проєкт):

Платні послуги у ЗОЗ: аналіз постанови № 781

Зокрема, Проєкт визначає, що фахівець з реабілітації має право надавати допомогу самостійно на первинному та спеціалізованому рівнях в амбулаторних умовах, у тому числі у вигляді домашньої реабілітації. Таку діяльність може првадити фахівець з реабілітації, працевлаштований у закладі охорони здоров’я чи реабілітаційному закладі, або ФОП за однією з професій: фізична терапія, ерготерапія, терапія мови та мовлення.

Направлення для надання реабілітаційної допомоги фахівцем з реабілітації самостійно формує лікар первинної медичної допомоги або лікар фізичної та реабілітаційної медицини (після прийняття рішення мультидисциплінарною реабілітаційною командою).

Важливо, що в разі надання реабілітаційної допомоги фахівцем із реабілітації самостійно, він має вносити відповідні записи про стан функціонування особи, програму терапії реабілітаційного циклу, заплановані і проведені втручання, призначення допоміжних засобів реабілітації тощо в електронну систему охорони здоров’я.

Це далеко не всі нововведення. Знайомтеся з Проєктом повністю і надсилайте зауваження та пропозиції МОЗ протягом 15 днів з дня оприлюднення, тобто до 26 жовтня. Їх приймає Департамент високотехнологічної медичної допомоги та інновацій МОЗ у письмовому або електронному вигляді на адресу: 01601, м. Київ,   вул. Грушевського, 7; контактна особа: Лебедєв Антон Євгенович, e-mail: [email protected].

Раніше МОЗ винесло на громадське обговорення законопроєкт про реформування системи МСЕК.

За матеріалами МОЗ та Експертус Медзаклад

Атестація медичних працівників — 2025

Статті за темою

Усі статті за темою

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
10248

Вимірювання артеріального тиску: алгоритм

Скачайте алгоритм вимірювання артеріального тиску. Документ стане у пригоді медсестрі в щоденній роботі з пацієнтами й під час підготовки локальних документів
58388

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді