Чи потрібно контролювати реалізацію кодеїновмісних лікарських засобів?

30 жовтня в Міністерстві охорони здоров’я України пройшла нарада щодо контролю обігу комбінованих лікарських засобів, які містять кодеїн

Нараду очолив заступник Міністра охорони здоров’я з питань євроінтеграції Юрій САВКО, до зустрічі долучилися представники МОЗ України, Державного експертного центру МОЗ України, Українського науково-дослідного інституту соціальної і судової психіатрії та наркології МОЗ України, Міністерства внутрішніх справ України, Державної служби контролю за наркотиками, Державної служби України з лікарських засобів та громадськості.

За словами начальника Управління фармацевтичної діяльності МОЗ України Людмили КОНОШЕВИЧ, 25 березня було проведено нараду з питань посилення контролю за обігом комбінованих лікарських засобів, що містять кодеїн. Результати продемонстрували, що ризик зловживання кодеїновмісними комбінованими лікарськими засобами значно менший, ніж ризик обмеження доступу пацієнтів до таких лікарських засобів.

14 квітня відбулось засідання з питань запровадження додаткових заходів контролю до кодеїновмісних лікарських засобів з метою аналізу зловживання та запровадження предметно-кількісного обліку.

Начальник відокремленого підрозділу Українського науково-дослідного інституту соціальної і судової психіатрії та наркології МОЗ України — Медичного моніторингового центру з алкоголю та наркотиків Світлана РУМЯНЦЕВА доповіла, що за статистичними даними в Україні відсутні ознаки масового зловживання комбінованих лікарських засобів, які містять кодеїн. Отже підстав для впровадження предметно-кількісного обліку таких засобів немає.

Як створити наглядову раду ЗОЗ: алгоритм дій від розробників постанови

Статті за темою

Усі статті за темою

Вимірювання артеріального тиску: алгоритм

Скачайте алгоритм вимірювання артеріального тиску. Документ стане у пригоді медсестрі в щоденній роботі з пацієнтами й під час підготовки локальних документів
51221

Радіаційна загроза: як підготуватися й уберегтися

26 квітня — річниця техногенної екологічно-гуманітарної катастрофи на Чорнобильській АЕС. З'ясуйте, як підготуватися до можливої радіаційної аварії, які існують ризики й протипоказання йодної профілактики?
3480

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді