МОЗ затвердило порядок надання і перелік психосоціальних послуг

МОЗ запроваджує також стандарти надання психологічної допомоги, психотерапії і психосоціальних послуг та психодіагностики

МОЗ визначило перелік із 20 психосоціальних послуг і порядок їх надання і встановило перелік із понад 400 валідних методів психологічної діагностики та 20 методів психотерапії з доведеною ефективністю. Зазначені норми затверджені наказом МОЗ «Про організацію надання психосоціальної допомоги населенню» від 13.12.2023 № 2118, що набрав чинності 21 лютого 2024 року (далі Наказ № 2118).  

Згідно з Наказом № 2118 заплановано приділяти увагу не лише розширенню кількості послуг і їх доступності, а й якості психосоціальної допомоги – щоб пацієнт не втрачав час і сили на неефективні методи лікування, а отримував терапію з допомогою валідних методів діагностики та психотерапії. А тому МОЗ запроваджує також стандарти надання психологічної допомоги, психотерапії і психосоціальних послуг та психодіагностики. 

Перелік психосоціальних послуг визначає безоплатні послуги пацієнтам, які потребують психосоціальної підтримки (у першу чергу ветерани, члени їх родин).

Порядок надання психосоціальної допомоги та психосоціальних послуг визначає механізм надання психосоціальної допомоги та психосоціальних послуг щодо питань психічного здоров’я, у тому числі щодо запобігання суїциду і психосоціального компонента реабілітації ветеранів війни та інших груп населення, встановлює вимоги до організації та забезпечення надання психосоціальної допомоги під час чи після надання медичної або реабілітаційної допомоги.

Наказ № 2118 передбачає надання психосоціальної допомоги на первинному, вторинному та третинному рівнях, залежно від результатів психологічної діагностики та з урахуванням життєвих обставин отримувача послугi і стану його здоров’я, психічного стану. Таку допомогу можна надавати амбулаторно або стаціонарно, а також за місцем перебування пацієнта, у тому числі із застосуванням телереабілітації. Психосоціальна допомога можна надавати індивідуально особі, а також у сімейному чи груповому вигляді.

За матеіралом Експертус Медзаклад

Ефективний керівник медсестринського персоналу

Статті за темою

Усі статті за темою

Антибіотикотерапія: коли доцільно призначати та як уникнути побічних реакцій

З’ясуйте, за яких умов доцільно призначати антибіотиотерапію, як мінімізувати ризик алергічної реакції унаслідок застосування антибіотиків і чи доцільно проводити пробу на індивідуальну чутливість до ЛЗ
119464

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді