Універсально-прогресивна модель домашніх візитів покликана покращити доступність та якість медико-соціальних послуг для родин із дітьми до трьох років. Про це розповіли в МОЗ.
Як підготувати щорічне освітнє портфоліо під час воєнного стану
На технічній нараді з керівниками медзакладів первинки Житомирської області та представниками Житомирського медичного інституту фахівці ЮНІСЕФ презентували нову модель патронажних візитів. Зокрема, експерти виклали:
- функції та роль медичних сестер;
- принципи взаємодії між лікарем і патронажним працівником, медичними й соціальними сервісами;
- фінансове обґрунтування та план дій із упровадження нової моделі домашніх візитів.
Очільниця департаменту медичних послуг Олександра Машкевич зазначила, що здоров’я матері та дитини є пріоритетом у діяльності МОЗ. Вона розповіла про досягнення напряму, плани стосовно перинатальної допомоги та підкреслила потребу в упровадженні новітніх підходів і моделей, які дадуть змогу виявляти ризики захворювань і відхилень на ранніх етапах, щоб ефективно запобігати розвитку хвороб у дітей.
Керівник секції охорони та харчування ЮНІСЕФ в Україні Аяділь Сапарбеков додав, що впровадження універсально-прогресивної моделі в Житомирській області, а в найближчому майбутньому і в інших областях України, є ще одним кроком до розробки національної програми превентивної та освітньої моделі підтримки родин із маленькими дітьми.
Проєкт розпочався в Україні за підтримки ЮНІСЕФ у 2020 році в Донецькій області. Минулоріч до нього долучилася Житомирська область, а у 2023-му заплановано приєднати ЗОЗ первинної ланки ще із семи регіонів України.
Раніше у МОЗ нагадали, що входить до безоплатної неонатальної допомоги в Україні.
За матеріалом Експертус Медзаклад