В Україні впроваджують нову модель домашніх візитів до родин із дітьми до трьох років — МОЗ

Блок під заголовком новини 1Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Медична справа. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Що передбачає нова модель патронажних візитів, яку поступово впроваджують в Україні?

В Україні впроваджують нову модель домашніх візитів до родин із дітьми до трьох років — МОЗ

Універсально-прогресивна модель домашніх візитів покликана покращити доступність та якість медико-соціальних послуг для родин із дітьми до трьох років. Про це розповіли в МОЗ.

Як підготувати щорічне освітнє портфоліо під час воєнного стану

На технічній нараді з керівниками медзакладів первинки Житомирської області та представниками Житомирського медичного інституту фахівці ЮНІСЕФ презентували нову модель патронажних візитів. Зокрема, експерти виклали:

  • функції та роль медичних сестер;
  • принципи взаємодії між лікарем і патронажним працівником, медичними й соціальними сервісами;
  • фінансове обґрунтування та план дій із упровадження нової моделі домашніх візитів.

Очільниця департаменту медичних послуг Олександра Машкевич зазначила, що здоров’я матері та дитини є пріоритетом у діяльності МОЗ. Вона розповіла про досягнення напряму, плани стосовно перинатальної допомоги та підкреслила потребу в упровадженні новітніх підходів і моделей, які дадуть змогу виявляти ризики захворювань і відхилень на ранніх етапах, щоб ефективно запобігати розвитку хвороб у дітей.

Керівник секції охорони та харчування ЮНІСЕФ в Україні Аяділь Сапарбеков додав, що впровадження універсально-прогресивної моделі в Житомирській області, а в найближчому майбутньому і в інших областях України, є ще одним кроком до розробки національної програми превентивної та освітньої моделі підтримки родин із маленькими дітьми.

Проєкт розпочався в Україні за підтримки ЮНІСЕФ у 2020 році в Донецькій області. Минулоріч до нього долучилася Житомирська область, а у 2023-му заплановано приєднати ЗОЗ первинної ланки ще із семи регіонів України.

Раніше у МОЗ нагадали, що входить до безоплатної неонатальної допомоги в Україні.

За матеріалом Експертус Медзаклад

 

додаток

Як набирати бали БПР за новими критеріями

Статті за темою

Усі статті за темою

Переломи середньої зони обличчя: види, підходи до діагностики та лікування

До переломів середньої зони обличчя належать переломи верхньої щелепи, вилицевого та назо-етмоїдального комплексу та орбіти. Про діагностику та методи лікування цих переломів читайте у статті
85

Ботулізм: збудник, симптоми, лікування

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
12449

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді