Онкоскринінг: які обстеження і в якому віці треба проходити члоовікам і жінкам (поради МОЗ)

До Всесвітнього дня боротьби з раком у МОЗ розповіли, які обстеження і коли треба проходити жінкам і чоловікам

4 лютого відзначають Всесвітній день боротьби з раком. Тож у МОЗ нагадали, які обстеження варто своєчасно пройти чоловікам і жінкам, щоб вчасно виявити і не допустити розвитку небезпечної для життя хвороби.

Програма медичних гарантій — 2023

У МОЗ наголошують: більшість форм раку мають позитивний прогноз лікування при виявленні на ранній стадії. Експерти зазначають:

"Рак молочної залози на I стадії виліковний у 95% жінок. Натомість кожній четвертій жінці в Україні рак грудей діагностують вже на ІІІ-ІV стадії, коли ефективність лікування значно знижується. Схожа ситуація і зі здоров'ям чоловіків: у 21% випадків рак простати виявляють вже на стадіях, коли з’являються метастази".

Тому разом із Національним інститутом раку МОЗ пропонує інфографіки, які допоможуть перевірити, які обстеження і як часто варто проходити, щоби зберегти своє здоров’я. Важливе уточнення: всі обстеження, вказані на інфографіці, оплачуються лікарням з державних коштів за рахунок Програми медичних гарантій, тому для пацієнта є безоплатними. Тож якщо ви помітили будь-які зміни у роботі свого організму, негайно зверніться до свого сімейного лікаря чи терапевта. 

Онкоскринінг: жінки

Онкоскринінг: які обстеження і в якому віці треба проходити члоовікам і жінкам (поради МОЗ)

Онкосринінг: чоловіки

Онкоскринінг: які обстеження і в якому віці треба проходити члоовікам і жінкам (поради МОЗ)

Раніше у МОЗ розповіли про способи профілактики раку шийки матки.

За матеріалами сайту МОЗ

 

Як створити наглядову раду ЗОЗ: алгоритм дій від розробників постанови

Статті за темою

Усі статті за темою

Вимірювання артеріального тиску: алгоритм

Скачайте алгоритм вимірювання артеріального тиску. Документ стане у пригоді медсестрі в щоденній роботі з пацієнтами й під час підготовки локальних документів
50737

Радіаційна загроза: як підготуватися й уберегтися

26 квітня — річниця техногенної екологічно-гуманітарної катастрофи на Чорнобильській АЕС. З'ясуйте, як підготуватися до можливої радіаційної аварії, які існують ризики й протипоказання йодної профілактики?
3462

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
6949

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді