Перша допомога людині, що постраждала внаслідок ДТП: алгоритм від МОЗ

Блок під заголовком новини 1Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Медична справа. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Кожен з нас має знати простий алгоритм дій, як допомогти, якщо ви стали свідком ДТП

У МОЗ наголосили, що через періодичну відсутність світла в Україні підвищився ризик ДТП. Тому кожен повинен знати, яку першу допомогу надавати постраждалому, поки на виклик їде бригада екстреної медичної допомоги.

DTP.jpg

Алгоритм дій, як допомогти, якщо ви стали свідком ДТП: 

  • Перед наданням допомоги переконайтеся, що небезпеки для вас немає.
  • Викличте швидку медичну допомогу за номером 103.
  • Підійдіть до постраждалого та голосно поставте просте запитання, наприклад: «Ви мене чуєте?». Якщо постраждалий відповість – він у свідомості, а його дихальні шляхи прохідні.
  • Якщо постраждалий в свідомості, скажіть йому, спробуйте його заспокоїти, запитайте, що конкретно його турбує в даний момент.
  • Якщо постраждалий без свідомості – слід визначити наявність життєвих показників дихання та наявність критичної кровотечі. За наявності критичної кровотечі, слід спробувати її зупинити
  • Якщо у постраждалого відсутнє дихання – розпочніть проведення серцево-легеневої реанімації.
  • Якщо постраждалий без свідомості, але ознаки життя є – надайте йому стабільного положення, слідкуйте за ознаками життя та чекайте прибуття бригади екстреної медичної допомоги.
  • До приїзду бригади екстреної медичної допомоги уникайте втрати тепла постраждалим – вкрийте його спеціальним термопокривалом або ковдрою. 
  • У разі погіршення стану постраждалого до приїзду бригади екстреної медичної допомоги або виникнення питань щодо алгоритму дій повторно здійсніть виклик за номером 103.

За матеріалами соцмереж МОЗ

 

додаток

Як набирати бали БПР за новими критеріями

Статті за темою

Усі статті за темою

Переломи середньої зони обличчя: види, підходи до діагностики та лікування

До переломів середньої зони обличчя належать переломи верхньої щелепи, вилицевого та назо-етмоїдального комплексу та орбіти. Про діагностику та методи лікування цих переломів читайте у статті
73

Ботулізм: збудник, симптоми, лікування

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
12440

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді