Чим відрізняється грип та COVID-19: роз'яснення від МОЗ

UA RU
І грип, і COVID-19 — респіраторні захворювання. Однак їх викликають різні віруси. Про спільне та відмінне в цих хворобах із посиланням на Центри з контролю та профілактики захворювань у США розповіло МОЗ

 

МОЗ роз’яснило, що спільного та відмінного між грипом та COVID-19

Грип спричиняють віруси грипу, а COVID-19 — коронавірус, вперше виявлений 2019 року. За останньою інформацією, COVID-19 поширюється легше, ніж грип. Він може мати довший безсимптомний період, довше робити людину заразною для інших і викликати серйозніші наслідки для здоров’я.

⚡ Як лікувати пацієнтів із COVID-19: ЗМІНИ

Як грип, так і COVID-19 можуть передаватись від людини до людини, які перебувають поруч, не дотримуючись дистанції. Обидва захворювання можуть мати важкий перебіг та летальні наслідки.

Визначити, чим саме хворіє людина — грипом чи COVID-19, лише на основі симптомів неможливо. Особливо з огляду на широкий спектр симптомів COVID-19. Щоб підтвердити чи спростувати діагноз, треба робити тестування.

Серед спільних симптомів:

 • підвищена температура або лихоманка/відчуття ознобу
 • кашель
 • втома
 • задишка та утруднене дихання
 • біль у горлі
 • нежить та закладеність носа
 • біль у м’язах
 • головний біль
 • блювання та діарея
 • втрата смаку та запаху (хоча частіше це зустрічається під час COVID-19)

Від моменту інфікування та появи симптомів може минути один та більше днів. В обох випадках інфікована особа може виділяти та поширювати вірус до того, як з’являться видимі симптоми.

Людина може навіть бути інфікована двома вірусами одночасно і мати симптоми як грипу, так і COVID-19. Також обидва захворювання можуть проходити безсимптомно.

До груп, які мають ризик важкого перебігу грипу та COVID-19, зокрема, входять:

 • люди літнього віку
 • особи із супутніми захворюваннями
 • вагітні

Єдиний захист від обох захворювань — вакцинація. Щеплення від грипу не входить до Національного календаря профілактичних щеплень. Однак воно рекомендоване. Вакцину можна придбати в аптеках, а щеплення безплатно зробити в закладі, де укладена декларація із сімейним лікарем. Всі доступні в Україні вакцини проти грипу безпечні та ефективні, запевняє МОЗ.

Проти COVID-19 українців вакцинують мобільні бригади з імунізації, також можна звернутися до пунктів щеплень та центрів масової вакцинації.

Нагадаємо, раніше компанія Pfizer презентувала таблетки проти коронавірусу з ефективністю 89%.

За матеріалами фейсбук-сторінки МОЗ

 

 

Як створити наглядову раду ЗОЗ: алгоритм дій від розробників постанови

Статті за темою

Усі статті за темою

Меланома: протокол лікування

Другий понеділок травня — Усесвітній день меланоми. У лікуванні пацієнтів із злоякісною меланомою шкіри керуйтесь уніфікованим клнічним протоколом, який МОЗ затвердив наказом від 09.16.2023 № 1064
247

Опіки: стандарт медичної допомоги

МОЗ наказом від 09.10.2023 № 1767 затвердило Стандарт медичної допомоги (далі — СМД) при опіках. Документ містить інформацію про надання медичної допомоги при опіках та подальшу реабілітацію пацієнтів
4257

Радіаційна загроза: як підготуватися й уберегтися

26 квітня — річниця техногенної екологічно-гуманітарної катастрофи на Чорнобильській АЕС. З'ясуйте, як підготуватися до можливої радіаційної аварії, які існують ризики й протипоказання йодної профілактики?
3485

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді