Якщо доведеться змішувати вакцини проти COVID-19, заступник міністра порадив дотримуватися вимог доказової медицини. Відповідно, використовувати лише ті комбінації, які довели свою безпечність.
«Наразі змішування дозволено мРНК-вакцин (Pfizer, Moderna). Також можна змішувати векторні з мРНК. Наприклад, перша доза AstraZeneca, а друга вакциною мРНК. Якщо ж є вакцинація CorovaVac, то коли після першої дози цієї вакцини робиться друга доза якоюсь альтернативною, то це якийсь експеримент над собою. Я не раджу такого робити, бо це не відповідає протоколам та інструкціям», — сказав Ігор Кузін.
Оновлений Порядок атестації лікарів
Використання бустерних або додаткових доз вакцини проти COVID-19 повинне чітко регулюватися, вважає головний державний санітарний лікар.
Наразі статистики випадків змішування недозволених комбінацій вакцин немає, адже в електронній системі охорони здоров’я можна бачити лише загальну кількість проведених щеплень. Доступ до персональної інформації, зокрема про вид вакцини, має лише:
- лікар, який лікує пацієнта
- вакцинальна бригада, яка проводить щеплення
Про випадки змішування недозволених комбінацій вакцин, за словами Ігоря Кузіна, звернення до нього не надходили. Але у будь-якому разі такі випадки — порушення.
«Відповідатиме за це медпрацівник, який проводить щеплення, якщо він знає, що людина вакцинувалася до цього іншим типом вакцини», — наголосив заступний міністра.
Нагадаємо, раніше ДЕЦ МОЗ презентував чат-бота і відео, які вчать повідомляти про небажані реакції після ліків та вакцин.
За матеріалами сайту Главком
НСЗУ оновила типову форму договору про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій.Читайте порівняльний аналіз обох редакцій, щоб дізнатися про особливості співпраці з НСЗУ в 2022 році