Виплати медпрацівникам за роботу, пов'язану з вакцинацією: вебінар
МОЗ підготувало і оприлюднило відповідні зміни до наказу «Положення про організацію і проведення профілактичних щеплень» від 16.09.2011 № 595. Вони дадуть можливість медичній сестрі чи брату проводити профілактичні щеплення без залучення лікаря. Це особливо актуально в період пандемії COVID-19 та інших гострих респіраторних інфекцій, зокрема грипу, коли завантаженість медперсоналу дуже висока.
Проведення щеплень молодшим медперсоналом без участі лікаря — це стандартна медична практика в багатьох країнах світу. У США, Великій Британії, Швейцарії, Франції, Ізраїлі та інших країнах право вакцинувати мають не тільки медичні сестри та брати, але й фармацевти. В Австрії та Бельгії до щеплень залучають студентів-медиків.
До проведення щеплень в Україні допустять медсестер і медбратів, які пройдуть:
- спеціальну підготовку з організації та техніки проведення щеплень
- навчання з надання невідкладної допомоги в разі виникнення невідкладних серйозних реакцій на вакцину (тяжка алергічна реакція, втрата свідомості тощо)
Утім, за медпрацівником залишається право вибору: погодитися на консультування і вакцинацію без залучення лікаря чи проконсультуватися в нього перед вакцинацією. Також законодавці визначили перелік станів і ситуацій, під час яких висновок лікаря про вакцинацію обов’язковий.
МОЗ приймає пропозиції та зауваження щодо проєкту наказу до 10 листопада 2021 року.
Нагадаємо: раніше в МОЗ заявили, що розвиватимуть телемедичні технології та послуги.
За інформацією МОЗ
⭐ Cтворюємо комісії з інфекційного контролю в ЛПЗ ⭐ Організовуємо епіднагляд ⭐ Повідомляємо про пацієнтів з інфекційним захворюванням ⭐ Стримуємо внутрішньолікарняні інфекції