Нові правила оформлення документів
За словами першого заступника Міністра цифрової трансформації України Олексія Вискуба, Мінцифри спільно з Кіберполіцією ретельно відстежують випадки підробки COVID-сертифікатів і ПЛР-тестів. А також просять одразу повідомляти поліцію про тих, хто продає такі підробні документи, щоб не наражати себе та інших на небезпеку.
✅✅✅ Міжнародне свідоцтво про вакцинацію: бланк та правила заповнення
«Часто шахраї обіцяють підробити сертифікати та внести дані в Дію. Це неможливо, адже Дія тільки відображає інформацію з реєстрів. У випадку із COVID-сертифікатами це дані з Електронної системи охорони здоров'я. Щоб фейковий COVID-сертифікат з’явився в Дії, лікар має взяти на себе відповідальність і внести неправдиві дані у ЕСОЗ. Це дуже легко відслідкувати, адже він підписує це своїм е-підписом», — заявив Вискуб.
Окрім того, уряд погодив ініційований МОЗ законопроєкт про кримінальну відповідальність за продаж і користування підробленими COVID-сертифікатами. Відповідальність, яка загрожуватиме українцям у разі порушень, наведена в Таблиці.
Порушення | Санкція |
Свідоме використання фейків | Штраф до 34 тис. грн або до 2 років обмеження волі |
Внесення неправдивих відомостей у бази даних | Штраф до 68 тис. грн або до 2 років обмеження волі і позбавлення права обіймати посаду |
Виготовлення і продаж підробних документів | Штраф до 170 тис. грн або позбавлення волі до 3 років |
За фактами підроблення документації органи Нацполіції вже відкрили 486 кримінальних проваджень. А 85 особам оголосили про підозру. Про це повідомив голова Департаменту кіберполіції Національної поліції Олександр Гринчак.
«На сьогодні ми вже направили листи-подання до власників 15 закладів охорони здоров’я, де, можливо, відбувалась підробка медичних даних, з вимогою відсторонити від роботи керівників установ. Очікуємо на вжиття відповідних заходів. По кожному з цих випадків правоохоронними органами ведуться розслідування», — зазначила заступниця Міністра охорони здоров’я України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Марія Карчевич.
МОЗ заохочує українців робити щеплення і застерігає від вчинків, які не лише не захищають від хвороби, але й порушують закон.
Раніше МОЗ пояснило, у яких випадках можна видавати паперовий листок непрацездатності.
За інформацією МОЗ
⭐ Права і відповідальність працівників закладів охорони здоров’я⭐ Взаємини з пацієнтами та їхніми родичами: як уникнути суду ⭐ Взаємини з керівництвом закладу охорони здоров’я⭐ Заходи державного нагляду ⭐ Тема в ПОДАРУНОК: Надаємо платні послуги без порушень