Як працювати за договором з НСЗУ у 2021 році
Із 2016 року, за словами заступниці міністра, в Україні припинили розробляти медико-технологічні документи за Методикою розробки та впровадження медичних стандартів медичної допомоги на засадах доказової медицини, затвердженою наказом МОЗ від 28.09.2012 № 751. Саме тому понад 80% документів, розроблених відповідно до Методики, потребують планового перегляду.
✅✅✅ Страхування медичних працівників від COVID-19
Нині МОЗ поновлює розробку галузевих стандартів. Уже у 2021 році затвердили:
- уніфіковані клінічні протоколи —
- стандарти медичної допомоги —
- «Вірусний гепатит В у дорослих»
- «Вірусний гепатит В у дітей»
- «Вірусний гепатит С у дорослих»
- «Вірусний гепатит С у дітей»
Також мультидисциплінарні групи опрацьовують теми клінічного ведення пацієнтів із COVID-19 та постійно оновлюють протоколи лікування.
«Стандартизація медичної допомоги є одним із найважливіших інструментів забезпечення надання якісних медичних послуг та належної реалізації програми медичних гарантій в Україні. Сьогодні працюють 23 мультидисциплінарні робочі групи з розроблення галузевих стандартів медичної допомоги. Вони адаптовують клінічні настанови, переглядають клінічні протоколи за 25 темами та двома напрямами», — розповіла Ірина Садов’як.
Заступниця міністра також повідомила, що окрема група розробляє галузеві стандарти з акушерства й гінекології. Вона опрацьовує 12 тем, зокрема ведення вагітності при патологіях, а також при кесаревому розтині. Також працює група з педіатрії і неонатології.
«Найближчим часом розпочнуть роботу мультидисциплінарні групи за двома важливими напрямами — онкологія та орфанні захворювання», — додала Ірина Садов’як.
Нагадаємо, МОЗ розробило Порядок проведення скринінгу слуху дітей.
За матеріалами сайту МОЗ