Як працювати за договором з НСЗУ у 2021 році
Уже понад рік спеціалізовані комунальні заклади працюють за новою системою фінансування — отримують гроші за надані послуги згідно з договором з НСЗУ, нагадав Андрій Віленський. Кошти надходять на рахунок, відкритий у будь-якому зручному для закладу банку.
Заклади, які уклали договір з НСЗУ, самостійно розпоряджаються коштами, які вони отримують за надані послуги. Надавачі послуг витрачають гроші керуючись Господарським кодексом та відповідно до фінансового плану, який затверджує власник закладу.
Очільник НСЗУ зауважив: НСЗУ оплачує зроблену роботу, тобто фактично надані послуги пацієнту. Тож і кошти має витрачати насамперед на медичну допомогу.
«Наголошуємо, що за кошти, отримані від НСЗУ, заклад у першу чергу має забезпечити надання пацієнту безоплатно повного обсягу медичних послуг згідно із договором. А вже потім витрачати залишок на підняття зарплат, купівлю нового обладнання чи ремонт», — підкреслив Андрій Віленський.
За словами очільника НСЗУ, фокусом діяльності для закладу має бути комплексна і безоплатна допомога пацієнту, як це передбачено у договорі.
«Неприпустимо, коли пацієнти скаржаться на те, що у них вимагають гроші за те, що вже оплачено державою, а заклад натомість тримає на рахунках значні суми, або першочергово робить ремонт або купує обладнання», — застеріг Андрій Віленський.
Нагадаємо, в НСЗУ розповіли, як діяти лікарю первинки при підозрі в пацієнта на гемофілію.
За матеріалами фейсбук-сторінки НСЗУ.