Клінічний протокол «Гострий середній отит»: наказ МОЗ

UA RU
МОЗ видало наказ від 09.04.2021 № 688. Ним затвердило Уніфікований клінічний протокол первинної, вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги «Гострий середній отит»

Електронні трудові в запитаннях і відповідях

Гострий середній отит — одна з найпоширеніших хвороб дитячого віку. За даними розробників уніфікованого клінічного протоколу, майже усі діти мають хоча б один епізод гострого середнього отиту, а приблизно третина дітей мають два чи більше його епізодів за перші 3 роки свого життя.

МОЗ затвердило уніфікований клінічний протокол «Гострий середній отит»

Новий уніфікований клінічний протокол розроблений на основі Клінічної настанови, заснованої на доказах, «Гострий середній отит».

Розробники протоколу:

  • описали патогенез та етіологію гострого середнього отиту
  • надали визначення клінічних термінів
  • навели методи раннього (своєчасного) виявлення хвороби
  • зосередили увагу на клінічних критеріях діагностики

Автори документа також нагадали: щоб забезпечити послідовність надання медичної допомоги пацієнтам із гострим середнім отитом, кожен заклад має розробити клінічні маршрути пацієнта та визначити лікувально-діагностичні заходи відповідно до матеріально-технічного та кадрового забезпечення.

Нагадаємо, раніше МОЗ затвердило уніфікований клінічний протокол «Тонзиліт».

За матеріалами сайту МОЗ

Ефективний керівник медсестринського персоналу

Статті за темою

Усі статті за темою

Туга пов’язка для зупинення кровотечі: алгоритм накладання

Тиснуча пов'язка — дієвий засіб зупинки венозної кровотечі, також вона дає змогу зменшити втрати артеріальної крові. Збережіть алгоритм накладання пов'язки та викорисовуйте для допомоги пацієнтам
21823

Гемофілія: симптоми, класифікація, лікування

Клінічні прояви, класифікація, діагностика та лікування: до Всесвітнього дня гемофілії 17 квітня читайте та скачуйте протокол медичної допомоги при цьому захворюванні
4697

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді