Порушення слуху — найпоширеніша патологія новонароджених, наголошують автори документа.
«Слухові розлади виявляються у 1—3 дітей із 1000 народжених. У 20—40 дітей з 1000 новонароджених, що знаходилися у палаті інтенсивної терапії, розвивається глухота або виражені порушення слуху», — йдеться у пояснювальній записці до проєкту наказу.
Скринінг слуху новонароджених і дітей раннього віку — стандартизована автоматична процедура об’єктивного дослідження слуху. Вона призначена для швидкого і надійного виявлення дітей, у яких з високим ступенем ймовірності є порушення або відсутність слуху на одному або обох вухах.
Своєчасний слуховий скринінг допомагає запобігти:
- вторинним порушенням мовлення
- затримці мовленнєвого розвитку
- низькій академічній успішності
- психоемоційних розладам
✅✅✅ Замісна підтримувальна терапія хворих з опіоїдною залежністю: нові вимоги МОЗ
В Україні досі немає програми раннього виявлення та корекції порушень слуху у дітей. У зв’язку з цим МОЗ розробило порядок скринінгу слуху, який проводиться в три етапи покроково:
- обстеження новонароджених у пологовому будинку (відділенні) методом реєстрації викликаної отоакустичної емісії (далі — ОАЕ)
- обстеження дітей, які досягли 3 і до 6 років, методом реєстрації, викликаної ОАЕ або автоматизований тест акустичних коротколатентних стовбурових викликаних потенціалів головного мозку за скринінговим протоколом ABR (Auditory Brainstem Response)
- діти, які отримали результати «Скринінг не пройшов» як первинного, так і повторного скринінгу на одному чи обох вухах, направляються на діагностичне аудіологічне обстеження електроакустичним пристроєм
Нагадаємо, раніше МОЗ затвердило уніфікований клінічний протокол «Гострий середній отит»
За матеріалами сайту МОЗ