За розрахунками МОЗ, на вакцинацію населення проти COVID-19 необхідно 15,1 млрд грн. Однак цих коштів держава не має.
✅✅✅ Порядок дій медпрацівника первинки, який виявив особу з підозрою на COVID-19
«Наразі в бюджеті на 2021 рік на вакцинацію виділено 2,6 млрд грн. Це майже в 6 разів менше від необхідної суми. Ми розуміємо, що цієї суми буде недостатньо, тому наразі в екстреному порядку МОЗ шукає шляхи отримання коштів на придбання вакцин від коронавірусної хвороби», — повідомив міністр.
Один зі способів — заощадити гроші на закупівлі лікарських засобів.
«Ми провели свої розрахунки, що ми можемо заощадити, провели відповідні консультації з урядом, з колегами, і ми вийшли на те, що ми в змозі акумулювати в цьому році на придбання вакцин до 2,3 млрд грн. Це кошти в тому числі, наприклад, за рахунок економії закупівлі лікарських засобів», — сказав Максим Степанов.
Однак Держбюджет 2021 року передбачає на це лише 2,6 млрд грн. Це вшестеро менше, ніж необхідно. Тому, за словами міністра, зараз в екстреному порядку МОЗ шукає шляхи, як отримати коштів на придбання вакцин проти коронавірусної хвороби.
Уже в лютому МОЗ очікує на поставки перших доз вакцин проти COVID-19 від глобальної ініціативи COVAX. Україна також веде переговори з усіма топкомпаніями-виробниками вакцини, які завершили третю фінальну стадію її випробування, підбивають підсумки випробувань або перебувають на різних стадіях сертифікації.
Степанов наголосив, що вакцинувати потрібно якомога більше громадян. Таку позицію підтримує Президент Зеленський.
Нагадаємо, раніше Максим Степанов заявив, що вакцинація від COVID-19 відбуватиметься у три етапи.
За матеріалами фейсбук-сторінки МОЗ