До кінця року кількість ПЛР-тестувань в Україні збільшать майже вдвічі

МОЗ планує до середини листопада збільшити кількість досліджень методом ПЛР до 50 тис. на добу, а до кінця року — до 75 тис. Нині роблять 40 тис. тестів на добу, тож цифра зросте майже удвічі. Про це під час щоденного брифінгу заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов

Три доплати за лікування ковіду: кому і скільки

МОЗ, за словами міністра, постійно нарощує потужності українських лабораторій із діагностики COVID-19. Для цього навчає людей і купує спеціальне обладнання.

До кінця року кількість ПЛР-тестувань в Україні збільшать майже вдвічі

✅✅✅ Оновлений клінічний маршрут пацієнта з COVID-19

«Зараз ми робимо 40 тисяч ПЛР-тестів на добу. Згідно з нашим планом та нашими можливостями на середину листопада маємо вийти на 50 тис. тестувань на добу, а до кінця року — на 75 тис. Хочу наголосити, щоб створити ПЛР-лабораторію, необхідне приміщення, обладнання і головне — люди. Це достатньо складний процес. Тому ми паралельно навчаємо людей, купуємо обладнання і відповідно — збільшуємо кількість тестувань», — розповів Максим Степанов.

Міністр наголосив, що на початок пандемії вітчизняна мережа лабораторних центрів була зруйнована. Тоді лабораторії могли проводити лише 200 тестів на добу.

«Коли ви порівнюєте кількість тестувань у Європі і в Україні, то хочу нагадати, що у такій ситуації, як опинилися ми, не була жодна країна: ніхто не руйнував свої лабораторії», — сказав Степанов.

МОЗ також планує розширювати діагностику коронавірусної інфекції іншими методами. Міністр розповів, що нині завершуються випробування українських тест-систем на визначення методом ІФА антигену до SARS-CoV2. Лабораторій, які можуть тестувати методом ІФА, в країні набагато більше, ніж тих, що роблять ПЛР-тести.

Також МОЗ проводить переговори з компаніями-постачальниками експрес-тестів на визначення антигену до SARS-CoV2.

«Ці тести з’явилися місяць тому у світі. Ми уже провели перемовини з компаніями-постачальниками, яку кількість тестів вони зможуть поставити в Україну. Зараз погоджуємо відповідний проєкт постанови КМУ щодо виділення додаткових коштів на закупівлю цих тест-систем», — повідомив Степанов.

Нагадаємо, раніше Максим Степанов заявляв, що 100 млн грн із додатково виділених 260 млн грн для тестів на коронавірус отримають приватні лабораторії.

За матеріалами сайту МОЗ

Ефективний керівник медсестринського персоналу

Статті за темою

Усі статті за темою

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді