Перша ластівка медреформи: Про державні фінансові гарантії надання лікарських послуг та медичних засобів

Сьогодні Верховна Рада ухвалила в другому читанні і в цілому законопроект уряду "Про державні фінансові гарантії надання лікарських послуг та медичних засобів". Проект підтримали 240 депутатів.

 Цей закон передбачає державні гарантії щодо оплати таких медичних послуг:

  • Екстрена медична допомога
  • Первинна медична допомога
  • Вторинна спеціалізована медична допомога
  • Паліативна медична допомога
  • Реабілітація
  • Медична допомога дітям до 16 років
  • Допомога щодо вагітності і пологів

Щодо послуг і лікарських засобів, які в програму не включені, то їх оплату не покриватимуть з Державного бюджету. Водночас Держбюджет і надалі  оплачуватиме витрати на лікарські засоби і медичні послуги, які входять в галузеві державні програми. Також кошти будуть надаватися з місцевих бюджетів, страхування тощо.

Перша ластівка медреформи: Про державні фінансові гарантії надання лікарських послуг та медичних засобівЧитайте: "Реформа сільської медицини: чого чекати згідно з новим законопроектом"

 

Скачайте і ознайомтеся повністю з текстом проекту закону "Про державні фінансові гарантії надання лікарських послуг та медичних засобів"

Перша ластівка медреформи: Про державні фінансові гарантії надання лікарських послуг та медичних засобів

Зауважте! В комунальних та державних медичних закладах, які надають медпослуги в межах державної програми, обсяг платних послуг не може перевищувати 20% від загальної кількості послуг.  Це обмеження дійсне до 2024 року.

В МОЗ пояснюють, що закон відкриває більше можливостей і для пацієнта, і для лікаря. Пацієнт зможе обирати заклад і лікаря самостійно і крім того хворий напевне отримає  гарантії щодо конкретного переліку безкоштовних медичних послуг.

Для лікаря закон дає змогу вільно працевлаштовуватися, отримати фінансові гарантії та достойну заробітну плату. 

Як створити наглядову раду ЗОЗ: алгоритм дій від розробників постанови

Статті за темою

Усі статті за темою

Гемофілія: симптоми, класифікація, лікування

Клінічні прояви, класифікація, діагностика та лікування: до Всесвітнього дня гемофілії 17 квітня читайте та скачуйте протокол медичної допомоги при цьому захворюванні
5144

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді