5 липня Петро Порошенко підписав наказ про внесення змін до статті 31 Закону України «Про реабілітацію інвалідів в Україні» щодо особливостей транспортного обслуговування таких осіб з особливими потребами. Підписував документ глава держави під час перебування у інклюзивній школі у столиці.
Відповідно до нового закону, інвалідам, дітям-інвалідам, які проходять реабілітацію в реабілітаційних установах, реабілітаційні установи повинні забезпечувати безкоштовне транспортне обслуговування.
Перш ніж підписати зміни до закону, Президент України зауважив, що вже обговорював цей законопроект «Про внесення зміни до статті 31 Закону України "Про реабілітацію інвалідів в Україні" щодо транспортного обслуговування осіб з інвалідністю» зі своїм уповноваженим Валерієм Сушкевичем. Також він додав, що забезпечення транспортом кожної людини з особливими потребами для того, щоб він був доставлений до відповідного центру відтепер є зобов'язанням держави.
Читайте: "Орієнтовна циклограма діяльності головного лікаря на третій квартал"
Закон «Про внесення зміни до статті 31 Закону України «Про реабілітацію інвалідів в Україні» щодо транспортного обслуговування осіб з інвалідністю» (№6155) був ухвалений Верховною Радою України ще місяць тому, 6 червня. Тоді за нього проголосувало 309 з 381 народних депутатів, зареєстрованих в сесійній залі.
Відповідно до закону
реабілітаційні установи мають забезпечувати інвалідів, та дітей-інвалідів зокрема тих, які проходять реабілітацію в реабілітаційних установах безкоштовним транспортним обслуговуванням.
Порядок забезпечення регламентує центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері праці та соціальної політики.
Читайте: "Законні представники пацієнта: повноваження"
У статті розглянемо нормативну базу з питань реімбурсації лікарських засобів та медичних виробів, актуальні переліки, затверджені МОЗ, та умови отримання препаратів за урядовою програмою
Читайте у статті про правила та алгоритм розподілу та зарахування до інтернатури, принципи навчання в ній
Клінічні прояви, класифікація, діагностика та лікування: до Всесвітнього дня боротьби з гемофілєю 17 квітня читайте статтю про захворювання
Як обладнати пункт щеплення, підготувати робоче місце, провести навчання медичних працівників? Як правильно робити щеплення згідно з вимогами МОЗ? Про це читайте у статті
Як діяти лікарю-анестезіологу в стоматологічній практиці, щоб дотримати вимог стандарту медичної допомоги «Анестезіологічне забезпечення в амбулаторній стоматології»