Нові умови провадження медичної практики та діяльності банків пуповинної крові

З 22 квітня 2016 року в Україні набувають чинності нові умови провадження медичної практики та діяльності банків пуповинної крові.

Відтепер медичну практику зможуть відкривати фізичні особи — підприємці, які не мають медичної освіти, разом з тим вони матимуть право створювати робочі місця та наймати лікарів за заявленою спеціальністю. За словами Марини Слободніченко, заступника Голови Комітету з медичного права Асоціації правників України: «Нові ліцензійні умови медичної практики набагато спрощують ведення бізнесу в Україні, що робить нашу державу інвестиційно привабливою, і як наслідок приватна медицина в Україні стане доступною для громадян». Також новими умовами спрощено пакет необхідних документів для отримання ліцензії та процедуру її отримання.

Постанова КМУ «Про затвердження ліцензійних умов провадження господарської діяльності банків пуповинної крові, інших тканин і клітин людини згідно з переліком, затвердженим Міністерством охорони здоров'я» значно спрощує вимоги до провадження господарської діяльності банків пуповинної крові, а саме:

  • вилучено норму щодо проведення лабораторних досліджень лише одним суб’єктом, який отримав ліцензію на банк пуповинної крові; запропоновано надання можливості залучати на зазначені дослідження третіх осіб, які мають в своїй структурі такі лабораторії;
  • вилучено норму, яка передбачала мінімальну площу (500 кв.м.) для провадження господарської діяльності банків пуповинної крові.

На думку представників приватного сектору медицини, нова постанова створить конкуренцію на ринку клітинної терапії. Це стимулюватиме розвиток галузі, а ціни на послуги стануть більш доступними для пацієнтів.

На сьогодні в Україні лише шість ліцензій на діяльність банку пуповинної крові. Попередніми нормами отримати ліцензію на такий вид діяльності було практично неможливо.

За інформацією Міністерства охорони здоров’я України

Ефективний керівник медсестринського персоналу

Статті за темою

Усі статті за темою

Як оформити ліцензію на медичну практику

З'ясуйте, як отримати ліцензію на медичну практику, у які строки орган ліцензування прийматиме рішення про надання ліцензії й чи законно провадити медичну діяльність без ліцензії під час воєнного стану
55068

Ліцензія на провадження медичної практики в стоматології: які документи підготувати

Щоб провадити медичну практику в стоматології, спочатку отримайте ліцензію. Які документи підготувати для отримання ліцензії на медичну практику в стоматології, розповідаємо в статті
4777

Як повідомляти про зміни до ліцензії на медичну практику: вимоги МОЗ

Якщо медзаклад змінив найменування або засновника, розширює діяльність, закупив нове обладнання, то має повідомити про це орган ліцензування. Як внести зміни до ліцензії на медичну практику? Як оформити повідомлення? Куди і в який строк його слід надіслати? З’ясуємо далі
18824

Расширение медицинской лицензии

У медучреждения есть лицензия на медицинскую практику по сестринскому делу. Для работы с наркотиками нужно ввести в штат должность фельдшера, у которого есть право на такую деятельность. Противоречит ли это лицензионным условиям? Существует ли необходимость в прохождении фельдшером курсов сестринского дела? Нужно ли осуществлять расширение медицинской лицензии? Читайте комментарий юриста.
1942

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді