Згідно з архівними даними, 26 квітня 1986 року, вночі о 1:23 на четвертому енергоблоці ЧАЕС в результаті серії потужних вибухів був повністю зруйнований реактор. Внаслідок аварії в навколишнє середовище потрапила значна кількість радіоактивних речовин.
Аварію на ЧАЕС вважають найбільшою у своєму роді за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих та постраждалих від її наслідків людей, так і за економічними збитками.
Масштаби наслідків після аварії на Чорнобильській АЕС просто шокують: з числа постраждалих померло 167 653 людей, серед них 2929 ліквідаторів. 92% учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та 83% потерпілих страждають на різні захворювання. І це далеко не остаточні цифри, адже Чорнобиль залишив відбиток на здоров’ї людей не одного покоління.
- 2016 рік в Україні оголошено роком вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і пам’яті жертв Чорнобильської катастрофи
Також, як повідомляє «Радіо ООН», 30-й річниці Чорнобильської катастрофи сьогодні присвятять засідання Генеральної асамблеї ООН у штаб-квартирі в Нью-Йорку.