Внесено зміни до деяких законів України щодо окремих питань проведення медико-соціальної експертизи

Особам, які мають анатомічні дефекти та інші необоротні порушення функцій органів і систем організму встановлюється відповідна група інвалідності без зазначення строку повторного огляду.

Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань проведення медико-соціальної експертизи».

У пояснювальній записці до проекту цього Закону було зазначено, що на практиці мають місце непоодинокі випадки різноманітних порушень прав інвалідів під час проходження ними медико-соціальної експертизи, зокрема, у разі, коли певним категоріям таких осіб призначають необґрунтовані повторні медичні огляди з метою встановлення та підтвердження відповідної групи інвалідності.

Ухваленим Законом вносяться зміни до сьомої статті Закону «Про реабілітацію інвалідів в Україні». Таким чином, особам, які мають анатомічні дефекти та інші необоротні порушення функцій органів і систем організму встановлюється відповідна група інвалідності без зазначення строку повторного огляду.

Повторний медичний огляд з метою підвищення групи інвалідності таким особам у проводитиметься на підставі особистої заяви інваліда, його законних представників у разі настання змін у стані здоров’я і працездатності інваліда або за рішенням суду.

Порядок та умови надання відповідної групи інвалідності особам, які мають анатомічні дефекти, стійки необоротні порушення функцій органів і систем організму, їхній вичерпний перелік та перелік інших станів і захворювань, при яких відповідна група інвалідності встановлюється без зазначення строку повторного огляду, затверджуватиметься на рівні Кабінету Міністрів України.

Атестація медичних працівників — 2025

Статті за темою

Усі статті за темою

Антибіотикотерапія: коли доцільно призначати та як уникнути побічних реакцій

18 листопада розпочинається Всесвітній тиждень обізнаності про антибіотики. З’ясуйте, за яких умов доцільно призначати антибіотиотерапію та як мінімізувати ризики для пацієнта
128895

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
10345

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді