Контракт з керівником державного, комунального закладу охорони здоров’я укладається між органом, якому підпорядкований медзаклад, або облрадою, райрадою, міським, сільським, селищним головою – з одного боку, та особою, яку призначають на посаду керівника медзакладу – з другого. Саме на підставі цього контракту видають наказ про зарахування особи до штату медзакладу як управлінця. Після цього керівник починає свою трудову діяльність з дати, яка визначена угоді.
Порядок укладання контракту з керівником медичного закладу визначений Постановою КМ "Про затвердження Порядку укладення контракту з керівником державного, комунального закладу охорони здоров’я та Типової форми контракту з керівником державного, комунального закладу охорони здоров’я" від 16 жовтня 2014 р. № 642.
Читайте: "Спостережна рада закладу охорони здоров’я: організація роботи"
Укладання контракту з керівником медзакладу
Контракт укладають в письмовому вигляді, а кожній зі сторін видається по примірнику, які мають однакову юридичну силу.
Контрактстажє чинним з моменту його підписання, якщо інше не передбачено його умовами. Дія контракту триває 3-5 років. Якщо після закінчення цього терміну у жодної зі сторін не виникло бажання розірвати трудові відносини, які фактично тривають, то дія контракту за законодавством продовжується.
Скачайте типову форму контракту з керівником медзакладу
Умови контракту
Контракт з керівником державного, комунального закладу охорони здоров’я регламентує умови праці керівника, обов’язки, права, умови підвищення кваліфікації, відповідальність обох сторін договору. Окрім того, у контракті вказують термін його дії та умови передчасного розірвання. Варіативною складовою контракту є гарантія пільг керівнику медзакладу, якщо контракт припиняє дію з незалежної від працівника причини. Організація-наймач повинен гарантувати соціально-побутові умови для повноцінного виконання професійних обов’язків. Сторона, що призначає за контрактом особу на посаду керівника медзакладу, зобов’язана тримати у таємниці умови контракту, за винятком випадків, передбачених законодавством.
Укладання контракту дає керівнику право користуватися усіма правами та компенсаціями, передбаченими законодавством.
Читайте: "Правила поведінки та роль медичної сестри хірургічного відділення"
Розірвання контракту
Розірвання контракту та подальше звільнення особи від посадових обов’язків може відбуватися за умовами, передбаченими контрактом, або за законодавством з урахуванням передбачених ним гарантій. Якщо передчасне розірвання контракту здійснюється на умовах, обговорених у контракті, але не передбачених нормативно-правовою базою, то звільняють особу за п. 8 ч. 1 ст. 36 КЗпПУ.
Спірні питання між учасниками трудових відносин, що підписали контракт з керівником державного, комунального закладу охорони здоров’я, вирішуються у передбаченому нормативно-правовою базою порядку.