Як визначити вартість платних медичних послуг КНП

3161

Запитання

Наше КНП (вторинка) уклало договір з Центром (первинка) на лабораторні дослідження. Центр не хоче платити нам за лабораторні дослідження, мотивуючи необхідність затвердження тарифів виконавчим комітетом, при цьому вони вимагають зняти з вартості медичних послуг накладні витрати та рентабельність. Підкажіть, чи маємо ми право як комунальне неприбуткове підприємство самі затверджувати свої ціни або тарифи або на які саме медичні послуги ми можемо самі затверджувати тарифи, чи обов’язково їх затверджувати на виконкомі. Також у нас на території є ще одна лікарня вторинного рівня та приватні лабораторії, ми конкуруємо та приймаємо участь у торгах на Прозоро. Щоб виграти, нам необхідно знизити ціну медичної послуги, а якщо ми затвердимо її на виконкомі, то як зможемо грати у тендері на зниження? Так як наш виконком керується ст. 28 ЗУ «Про місцеве самоврядування» і вже нам повідомив, що наші медичні послуги віднесуть до побутових або інших, а це регуляторний акт, тобто ціни будуть затверджуватись біля двох місяців. (За редакцією автора)

Відповідь

Будь-які договірні стосунки передбачають згоду сторін за взаємоприйнятних умов договору. Підписуючи договір, сторони зобов’язуються дотримувати умов договору, зокрема, вартості послуги.

6 заходів, аби залучити нових пацієнтів

Вартість послуги, вказана в договорі, передбачає економічну обгрунтованість для ефективної діяльності КНП. Процедура затвердження тарифу передбачає державне регулювання. Державні регульовані ціни повинні забезпечувати відповідність ціни на товар витратам на його виробництво, продажу (реалізації) та прибутку від його продажу (реалізації) (п. 2. ст. 12 Закону України «Про ціни і ціноутворення» від 21.06.2012 № 5007-VI). Якщо КМУ, органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування встановили державні регульовані ціни на товари в розмірі, нижчому від економічно обгрунтованого розміру, вони зобов’язані відшкодувати суб’єктам господарювання різницю між такими розмірами за рахунок коштів відповідних бюджетів (ст. 15 Закону України «Про ціни і ціноутворення» від 21.06.2012 № 5007-VI).

Тому бажання іншої сторони знизити вартість послуги, тим паче втручатись у процес ціноутворення, не може бути вимогою змінити її вартість. З іншого боку, коли КНП затверджує вартість медичної послуги як тариф, воно має дотримувати порядку, визначеного постановою КМУ «Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)» від 25.12.1996 № 1548. Якщо тарифи на послуги затверджують ОМС, можна застосувати статтю 28 Закону України «Про місцеве самоврядування». У будь-якому разі, КНП не може самостійно затверджувати тарифи на медичні послуги.

Для підвищення конкурентоздатності КНП шляхом зниження вартості послуги можна застосовувати економічні фактори, зокрема, зниження собівартості послуги.

Як створити наглядову раду ЗОЗ: алгоритм дій від розробників постанови

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Гемофілія: симптоми, класифікація, лікування

Клінічні прояви, класифікація, діагностика та лікування: до Всесвітнього дня гемофілії 17 квітня читайте та скачуйте протокол медичної допомоги при цьому захворюванні
5001