Чи оцінювати майно медзакладу, який реорганізували в КНП

1347

Запитання

Чи обов’язково потрібно проводити оцінку майна закладу охорони здоров’я в разі його реорганізації шляхом перетворення в комунальне некомерційне підприємство, враховуючи, що новостворене підприємство є правонаступником відповідного закладу (згідно з ЦКУ та рішенням місцевої ради), а реорганізація проходить без зміни коду ЄДРПОУ? (За редакцією автора)

Відповідь

Так, обов’язково.

Як набрати бали до атестації 2020

Засади проведення оцінки майна визначені у cтатті 7 Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» від 12.07.2001 № 2658-ІІІ, відповідно до якої оцінка майна проводиться у випадках, встановлених законодавством України, міжнародними угодами, на підставі договору, а також на вимогу однієї з сторін угоди та за згодою сторін.

Проведення оцінки майна є обов’язковим у випадках:

  • створення підприємств (господарських товариств) на базі державного майна або майна, що є у комунальній власності
  • реорганізації, банкрутства, ліквідації державних, комунальних підприємств та підприємств (господарських товариств) з державною часткою майна (часткою комунального майна)
  • виділення або визначення частки майна у спільному майні, в якому є державна частка (частка комунального майна)

Для закладів охорони здоров’я, що реорганізувалися в комунальні некомерційні підприємства, обов’язкова оцінка майна не застосовувалася до 31 грудня 2018 року на підставі підпункту 2 пункту 3 розділу ІІ Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань діяльності закладів охорони здоров’я» від 06.04.2017 № 2002-VIII.

Зміни у ліцензуванні медичної практики у 2024 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою