Лікар-координатор у сфері медичного страхування: чи відповідає Класифікатору професій

1832

Запитання

Підприємство надає допоміжні послуги у сфері медичного страхування. До штатного розпису введено посаду «лікар-координатор» — це працівник, який у телефонному режимі при зверненні застрахованих осіб направляє їх до відповідних медичних закладів. Чи відповідає така посада Класифікатору професій? Якщо ні, то як правильно назвати посаду?

Відповідь

Ні, не відповідає.

Національний класифікатор України ДК 003:2010 «Класифікатор професій» (КП) не передбачає професійної назви роботи «лікар-координатор». Крім того, загальноприйняте тлумачення терміну «лікар» свідчить про те, що це особа, яка має повну вищу медичну освіту і документ, що дозволяє медичну практику в певній області.

Лікар-координатор у сфері медичного страхування: чи відповідає Класифікатору професійЧитайте: "Наказ про наставництво в медзакладі"

Відповідно до кваліфікаційної характеристики професії «Лікар», яку вміщено у Випуску 78 «Охорона здоров’я» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, затверджений та введений в дію наказом МОЗ від 29.03.2002 No 117 (ДКХП), до типових завдань та обов’язків лікаря належать:

  • застосування сучасних методів профілактики, діагностики, диференційної діагностики, лікування, реабілітації та диспансеризації хворих в межах своєї спеціальності, надання їм швидкої та невідкладної медичної допомоги;
  • нагляд за побічними реакціями/діями лікарських засобів;планування роботи та аналіз її результатів;вирішення питання тимчасової або постійної непрацездатності пацієнтів;
  • ведення лікарської документації;дотримання принципів медичної деонтології;
  • керування роботою середнього медичного персоналу;
  • активна участь в поширенні медичних знань серед населення;
  • постійне удосконалення свого професійного рівня.

Лікар-координатор у сфері медичного страхування: чи відповідає Класифікатору професійЧитайте: "Гігієнічні вимоги до працівників ЦСВ: основні правила"

 КП містить конкретну професію, що застосовують у сфері страхування, зокрема щодо консультування застрахованих осіб, — це «експерт-консультант із страхування» (код КП 3417).

У будь-якому разі експерт-консультант із страхування, який спеціалізуватиметься на медичному страхуванні, повинен мати відповідну освіту.

Деталізований перелік посадових обов’язків експерта-консультанта із страхування необхідно визначити у посадовій інструкції, розробленій з урахуванням конкретного переліку завдань, обов’язків, повноважень та інших професійних норм.

Зміни у ліцензуванні медичної практики у 2024 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Публічна інформація в медзакладі: як відповідати на запити

Якщо медзаклад фінансується з державного або місцевого бюджету, будьте готові отримувати запити на оприлюднення інформації. Яку інформацію вважати публічною і як реагувати на запити, читайте в статті
2269

Зміни у соціальному страхуванні медичних працівників

Із 1 січня 2023 року в ЗОЗ не обов’язково має працювати комісія із соціального страхування. Відтепер рішення про призначення страхової виплати ухвалює страхувальник або уповноважені ним особи. Що ще змінилося у сфері соціального страхування у 2023 році? Розглянемо далі
7538