Відмова від медичного втручання дитини-сироти

319

Запитання

Як діяти лікарю, якщо на прийом прийшла дитина-сирота (виховується у притулку) без супровідного персоналу, і вона відмовляється від медичного втручання?

Відповідь

В силу норм ЦКУ та Основ законодавства про охорону здоров’я згоду на медичне втручання для дитини має надавати або законний представник (для дітей віком до 14 років), або ж законний представник та дитина, якщо вона досягла віку 14 років.

Основним критерієм у цій ситуації є оцінка лікарем стану пацієнта — якщо наявні ознаки прямої загрози життю пацієнта, і при цьому з об’єктивних причин отримати згоду законного представника неможливо, згода такого законного представника не вимагається (частина друга статті 43 Основ законодавства України про охорону здоров’я).

Якщо такої загрози не існує, насамперед слід проінформувати адміністрацію притулку про те, що на прийом з’явилася дитина та запропонувати її представнику з’явитися для надання або відмови у наданні згоди на медичне втручання.

Зауважимо також, що не завжди перебування дитини у певному закладі означає, що саме такий заклад є її законним представником. Відповідно до частини першої статті 66 ЦКУ, якщо над фізичною особою, яка перебуває у навчальному закладі, закладі охорони здоров’я або закладі соціального захисту населення, не призначено опікуна чи піклувальника, опіку або піклування над нею здійснює цей заклад.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Публічна інформація в медзакладі: як відповідати на запити

Якщо медзаклад фінансується з державного або місцевого бюджету, будьте готові отримувати запити на оприлюднення інформації. Яку інформацію вважати публічною і як реагувати на запити, читайте в статті
3275

Зміни у соціальному страхуванні медичних працівників

Із 1 січня 2023 року в ЗОЗ не обов’язково має працювати комісія із соціального страхування. Відтепер рішення про призначення страхової виплати ухвалює страхувальник або уповноважені ним особи. Що ще змінилося у сфері соціального страхування у 2023 році? Розглянемо далі
8631