Згода пацієнта на лабораторні дослідження

754

Запитання

Як оформлювати інформовану згоду при проведенні лабораторних досліджень і відсутності амбулаторної картки?

Відповідь

Зауважимо, що законодавство з цього питання є суперечливим та не містить прямої відповіді на запитання, чи зобов’язані клінічні лабораторії оформлювати форму № 003-6/о.

З одного боку, згідно із пунктом 2 Інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації № 003-6/о форма № 003-6/о заповнюється пацієнтом, який звернувся в заклад охорони здоров’я та дає згоду на проведення йому діагностики та лікування, у разі необхідності — на оперативне втручання та знеболення.

Згода пацієнта на лабораторні дослідженняЧитайте: "Коли керівник — лідер: підвищіть авторитет серед медпрацівників"

З іншого боку, в тому ж пункті Інструкції вказано, що заповнення форми інформованої згоди здійснюється у присутності лікуючого лікаря закладу охорони здоров’я, який, у свою чергу, відсутній у процесі відібрання аналізів у медичній лабораторії. Крім того, за змістом медичної послуги лабораторне дослідження — це лише процес збору інформації про певні показники здоров’я.

Але для уникнення конфліктів із пацієнтом варто запровадити ведення добровільної інформо

Зміни у ліцензуванні медичної практики у 2024 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Публічна інформація в медзакладі: як відповідати на запити

Якщо медзаклад фінансується з державного або місцевого бюджету, будьте готові отримувати запити на оприлюднення інформації. Яку інформацію вважати публічною і як реагувати на запити, читайте в статті
2269

Зміни у соціальному страхуванні медичних працівників

Із 1 січня 2023 року в ЗОЗ не обов’язково має працювати комісія із соціального страхування. Відтепер рішення про призначення страхової виплати ухвалює страхувальник або уповноважені ним особи. Що ще змінилося у сфері соціального страхування у 2023 році? Розглянемо далі
7538