Щорічна відпустка працівникам протитуберкульозних закладів

441

Запитання

Якої тривалості надавати щорічну відпустку працівникам протитуберкульозних закладів?

Відповідь

Тривалість відпусток визначають Закон України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки), інші закони та нормативно-правові акти (ст. 5 Закону про відпустки).

Підсумки року: дайджест змін у медичному законодавстві

Працівники протитуберкульозних закладів, які надають медичну допомогу хворим на активні форми туберкульозу, працюють із живими збудниками туберкульозу чи матеріалами, що їх містять, мають право на щорічне безоплатне одержання путівки для санаторно-курортного лікування, а також на щорічну відпустку тривалістю не менш як 36 календарних днів (к.д.).

Працівники протитуберкульозних закладів, які захворіли на туберкульоз унаслідок виконання службових обов’язків, мають право на щорічне безоплатне одержання путівки для санаторно-курортного лікування у спеціальних санаторіях, та на щорічну відпустку тривалістю 45 к. д. улітку або в інший зручний для них час (ст. 23 Закону України «Про боротьбу із захворюванням на туберкульоз» від 05.07.2001 № 2586-III; далі — Закон № 2586).

✅✅✅ Відпустки медичних працівників

«Щорічні відпустки» у контексті статті 4 Закону про відпустки включають:

  • основну відпустку (ст. 6)
  • додаткову відпустку за роботу зі шкідливими й важкими умовами праці (ст. 7)
  • додаткову відпустку за особливий характер праці (ст. 8)
  • інші додаткові відпустки, передбачені законодавством.

Щорічну основну відпустку надають працівникам тривалістю не менш як 24 к. д. за відпрацьований робочий рік, а особам з інвалідністю І і ІІ груп — ще більше!

Щорічні додаткові відпустки, передбачені статтею 7 та пунктами 1 і 2 статті 8 Закону про відпустки, надають понад щорічну основну відпустку (а не щорічну).

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустки медичних працівників

Відпустки медичних працівників через професійні особливості викликають багато запитань у відділу кадрів медичного закладу. Розкажемо, як правильно надати відпустку та які документи оформити
91817

Графік відпусток медпрацівників — 2024: як скласти

У гарячий весняно-літній період використовуйте складений заздалегідь графік відпусток медичних працівників на 2024 рік. Важливо, щоб кожен структурний підрозділ медзакладу безперебійно працював впродовж року
32812

Чи згорять відпустки, не використані в минулі роки, коли набере чинності новий Закон про працю

У працівників накопичилися дні невикористаних відпусток за кілька років. У когось залишилося п’ять днів відпустки, у когось — 30. Чи «згорять» ці дні після того, як набере чинності новий Закон про працю?
3443