Документи для направлення до лікаря-профпатолога

1648

Запитання

Які документи для направлення до лікаря-профпатолога в разі підозри на професійне захворювання потрібні для працівника медичного закладу?

Відповідь

У разі підозри на професійне захворювання медпрацівника заклад охорони здоров’я, куди звернувся працівник, направляє його на консультацію до лікаря-профпатолога області або міста.

Для цього працівник має зібрати такі документи, як-от:

  • копія трудової книжки;
  • виписка з амбулаторної картки (форма 025/у);
  • направлення на комісію з медичним висновком лікаря-профпатолога;
  • санітарно-гігієнічна характеристика умов праці;
  • інформаційна довідка про умови праці працівника;
  • висновок фтизіатра, нарколога та інші документи — у разі потреби;
  • акти за формою Н-5 і Н-1 — у разі гострого професійного захворювання (отруєння).
Інформаційну довідку про умови праці працівника складають фахівці територіального управління Державної служби України з питань праці (далі — Держпраці), яке здійснює державний нагляд за роботодавцем.
У спірних випадках  щодо професійного захворювання остаточне рішення щодо встановлення діагнозу приймає центральна лікарсько-експертна комісія державної установи «Інститут медицини праці Національної академії медичних наук України». Хворий або його роботодавець можуть оскаржити це рішення в суді.

Зміни у ліцензуванні медичної практики у 2024 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

План перевірки пожежної безпеки закладів охорони здоров’я: зразок

Розберіться, які нормативні вимоги до пожежної безпеки медичних закладів. Хто відповідальний за пожежну безпеку в ЗОЗ. Адаптуйте наш план перевірки пожежної безпеки для свого закладу та проведіть у ньому внутрішню перевірку
3355

Інструктажі з охорони праці в медзакладі

Контролювати вчасність проведення інструктажів з охорони праці та перевіряти рівень знань працівників – обов'язок керівника медичного закладу. Хто проводить інструктажі з охорони праці, які види інструктажів і коли який проводити, дізнайтеся зі статті
25312