Чи можна депреміювати на підставі даних відоспостереження?

827

Запитання

В медзакладі хочуть встановити відеоспостереження, аби контролювати роботу персоналу. В яких випадках інформація отримана таким шляхом може стати приводом для депреміювання чи покарання підлеглих?

Відповідь

Аби між медперсоналом та адміністрацією лікувального закладу не виникало непорозуміння щодо відеоспостереження на робочому місці,  питання відеоспостереження має бути урегульоване у внутрішніх локальних актах роботодавця. Також потрібно взяти у працівників письмову згоду на ведення відеоспостереження за робочим місцем.

Роботодавець може використати записи з камер відеоспостереження, аби застосувати дисциплінарну чи матеріальну відповідальність, лише, якщо про це зазначили у Положенні про відеоспостереження (яке до того  ще й повинно бути правильно складеним) та ознайомили з ним працівника або в інший спосіб отримали його згоду на відеоспостереження робочого процесу.

Законність  відеоспостереження, контроль переписки, прослуховування телефонних розмов у різні роки було предметом розгляду Європейського суду з прав людини.

Як створити наглядову раду ЗОЗ: алгоритм дій від розробників постанови

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

COVID-19: порядок предоставления страховых выплат медикам

Медработник, которому установили инвалидность вследствие заболевания COVID-19, а также родственники в случае его смерти имеют право на одноразовую страховую помощь в соответствии с Законом Украины «Про захист населення від інфекційних хвороб»
1901