Чергування лікаря-педіатра вдома: як зараховувати та платити?
Запитання
Лікаря-педіатра періодично залучають до чергування вдома. Чи можна таке чергування проводити поза межами робочого часу та як правильно оплатити час такого чергування?
Відповідь
Оплату праці медичних працівників урегульовано Умовами оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затвердженими наказом Мінсоцполітики, МОЗ від 05.10.2005 № 308/519 (далі — Умови № 308/519).
Лікарі та фахівці з базовою та неповною вищою медичною освітою закладів охорони здоров’я, які зайняті наданням медичної допомоги населенню, у т. ч. екстреної, можуть залучатися до чергування вдома (абз. 1 п. 5.1 Умов № 308/519).
Читайте: "Як заповнити журнали обліку наркотичних ЛЗ без помилок?"
Чергування вдома може надаватися лікарям — до п’яти посад з основних лікарських спеціальностей та чотирьох посад — фахівці з базовою та неповною вищою медичною освітою (лаборант, рентгенолаборант, сестра медична операційна, сестра медична — анестезист). Чергування надають з урахуванням укомплектованості штатів, виробничої необхідності, кількості викликів і їх експертної оцінки.
Лікарі чергують як у межах місячної норми робочого часу відповідних працівників за обліковий період, так і поза її межами. Ураховують чергування вдома в денний та нічний час як півгодини за кожну годину чергування. Оплачують їх виходячи із посадового окладу, з урахуванням підвищення за кваліфікаційну категорію.
Читайте: "Перевірки у сфері обігу наркотичних засобів: порядок та план на 2018 рік"
У разі виклику працівника під час чергування (у заклад, на місце події та додому до хворого) час, витрачений на виклик, оплачують за фактично відпрацьовані години з розрахунку посадового окладу працівника, встановленого за штатним розписом. При цьому зберігають чинний порядок оплати праці працівників охорони здоров’я у нічний час.
Читайте більше: