Видача листків непрацездатності "заднім числом"

2027

Запитання

Хвору прооперували в приватній клініці, а по листок непрацездатності «заднім числом» вона звернулася в заклад охорони здоров’я комунальної форми власності. Чи має право такий заклад за наявності виписки з приватної клініки видати листок непрацездатності?

Відповідь

Видають та продовжують документ, що засвідчує тимчасову непрацездатність, лише після того, як хворого особисто оглянув лікуючий лікар (фельдшер). Закривають їх у тому самому ЛПЗ, де й відкривали, крім випадків, коли пацієнт доліковується в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів. За наявності показань для подальшого лікування в іншому ЛПЗ видають новий листок непрацездатності як продовження попереднього.

Листок непрацездатності видають у день установлення непрацездатності, крім випадків лікування в стаціонарі. В окремих випадках ЛКК видає листки непрацездатності за минулий час, якщо наявні документи, що підтверджують тимчасову непрацездатність хворого (п. 5.3.7 Положення № 189). Але цю норму застосовують у межах одного закладу.

Видача листків непрацездатності "заднім числом"Читайте: "Демеркуризація приміщення: правила та алгоритм проведення

Отже, в описаному випадку за наявності показань для подальшого лікування заклад охорони здоров’я може видати листок непрацездатності в день, коли лікуючий лікар установив факт непрацездатності пацієнтки, тобто з дня звернення. Його відкривають на необхідну кількість днів до відновлення працездатності.

Зміни у ліцензуванні медичної практики у 2024 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою